Го пиев три месеци и верувам дека овој сок ги уби ќелиите од рак

Овој чудотворен напиток го спречува растот на ќелиите на ракот во телото, но и е превенција за нивно настанување. Рецептот го објавил Кинезот Мр. Сето кој боледувал од рак на белите дробови, а познатиот билкар од Кина го препорачува овој рецепт на сите.

Го конзумирал неполни три месеци и оздравил.

Она што ви е потребно за чудотворниот напиток е:

1 цвекло

1 морков

1 јаболка

Прилично едноставно, зар не?

Но, мора да внимавате да бидат органски.

Подготовка:

Измијте ги и исецкајте ги на парчиња заедно со кората, сите заедно ставете ги во соковник и исцедете го сокот, па веднаш испијте.

Може да се додаде лимон или цимет.

Пијте го наутро, еден час пред појадок, 3 месеци секој ден!