Здравје

Докажано е дека гледањето во женски гради, кај мажите го продолжува… хмм, животот!

Науката на крај ја пронајде тајната за долговечнота, иако, се однесува само на мажите. Иако...

Преминот на летното сметање на времето не влијае врз луѓето

) ­ Преминот од зимско на летното сметање на времето не влијае многу врз луѓето и нивниот...

Смртоносна замка се почесто демне и млади – Ако ги забележите овие симптоми, веднаш повикајте брза помош

Ако случајно имате некој од овие симптоми многу е веројатно да се работи за мозочен удар. Ако...

ЦРВЕН СОК! – Напиток кој бодибилдерите го користат за ЕРЕКЦИЈА цврста како челик

Сок од калинка има бројни здравствени својства кои помагаат кај болестите на срцето и...

Направете го ова за време на сексот и ќе согорите повеќе калории, отколку 20 минутно возење велосипед

Дали некогаш сте се запрашале колку калории трошите потејќи се во спалната соба? А одговорот...

РЕВОЛУЦИОНЕРНО – Откриена причината поради која луѓето ги мијат рацете неколку пати по ред… По 100 пати ги проверуваат работите

Опсесивното комплусивно пореметување доаѓа во голем број на форми. Луѓето ги мијат рацете...

(ФОТО) Направи само ЕДНА промена, и за 19 дена доби 1 килограм мускули

Адам Стенсбери направи една проста промена во својата исхрана и изгуби 4 килограми масти за...

Неколку Фит-тајни на сексипилните звезди од Интернет!

Емили Скај е притивник на ригорозни диети, а двоецот Tone It Up фановите учат да го сакаат своето...

Не ја игнорирајте болката во грбот, тоа може да биде знак дека ќе умрете побрзо

Четворица од петмина луѓе барем еднаш во животот чувствуваат болка во грбот. Кај некои од...

(ВИДЕО) Три прекрасни дами кои заедно имаат по 306 години, даваат НАЈАКИ СОВЕТИ ЗА УБАВИНА

Три божествени дами од кои две имаат 101, а третата 104 години, дадоа одговор на прашањето како...