Регион

Ако вашето дете има пријател на Фејсбук под ова име, веднаш повикајте полиција – Во прашање е педофил!

Полицијата во Инџији, го уапси Ј.П. поради сомнение дека користел лажни профили „Дринко...

(ВИДЕО) Индиец закачи страшна снимка, како Срби му го мачат братот – На крај вистината исплива на површина

Министерката за надворешни работи на Индија Шушма Сварај, една од најактивните индиски...

Свекорот го откри убиецот на Јелена – Oткри детали од ужасносто злосторство

Владимир Марјановиќ, свекор на убиената пејачка Јелена Марјановиќ, ненамерно откри во кого...

Страшна експлозија во Албанија – Има повредени

Во воена база близу главниот град на Албанија, дошло до експлозија во која лесно повредени...

(ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО) КРВНИКОТ ХАРАДИНАЈ наздравува со вино и ужива со братот во Француски ресторан

Рамуш Харадинај, додека ја чека одлуката на францускиот суд за српското барање за...

Ердоган ја повика Бугарија да ги обезбеди сите услови за фер и транспарентни избор

­ Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги отфрли денеска тврдењата дека неговата земја...

Сите се сеќаваме на Јованка, но… – Ова е единствената жена која му го скршила срцето на Тито

Оваа приказна за Јосип Броз Тито и неговиот брак со Русинката  Пелагија Бјелусова. После...

Пресврт во приказната за претепаната кошаркарка – Детали за казната за насилникот

Симон Шиклиќ, поранешниот кошаркар кој ја претепа својата девојка, поранешната...

Откриено кој пукал во познатиот српски бизнисмен

Според пишувањата на одделни медиуми во Србија, полицијата веќе ги има снимките од...

Неколку часа пред да биде ранет првиот човек на телевизијата донесена важна одлука

Преград Ранковиќ Пецони  кој на јавноста и е познат како бизнисмен и сопственик на српската...