Регион

И дале таблета за абортус и ракавици, и ја пратиле во ВЦ и и рекле „Фати го тоа што ќе излезе“

Поради крвавење во 10. недела од бременоста млада жена завршила во болница, добила медицинска...

(ВИДЕО) ПРИЈАТЕЛОТ НА АРКАН БРОЈ 1 – Одлежа робија за него а не ни „ПИСНА“ – Го опеа и Чорба

Бранко Савковиќ, наречен Жика Живац, беше еден од најдобрите пријатели на Жељко...

ШОК! – ЈА ДОЧЕКАА НОВА ГОДИНА СО ЈЕЛЕНА МАРЈАНОВИЌ – Гранд пушти снимки од убиената пејачка

Челниците на најголемата издавачка куќа на својата телевизија емитуваа новогодишна...

(ФОТО) КАКВИ СЕ МАЈКИ ИМА! – На синот робијаш му носела хероин во вагината

Душица Н. плнирала дрогата да ја извади во тоалетот во затворот, за да нејзиниот син ја...

(ВИДЕО) ОЈ КОСОВО, КОСОВО – Оваа песна се урлаше во возот додека специјалците на РОСУ чекаа на шините

Во возот утрово кој тргна од Белград за Косовска Митровица, а кој во Рашка стоеше речиси...

(ВИДЕО) Помен на Аркан – Цеца и Анастасија запалија свеќа, а Вељко послужуваше

На гробиштата во Белград денеска беше одржан помен на покојниот командант на Српската...

Трагедија: Момче загина на место – Излетал од патот и се удрил во дрво

33-годишниот Б.М го изгуби животот во сообраќајна несреќа која се случила синоќа во Нови Сад....

ВИДОВИД СТАРЕЦ ОД СВЕТА ГОРА ПРЕДУПРЕДУВА – Никогаш не го правете ова, затоа што ќе ги проколнете вашите деца!

Старецот Пајсије кој живеел на Света Гора укажува на тоа дека луѓето кои некои од родителите...

Додик со порака до Обама – Не тргувам со интересите на РС – Јавно ќе се откажам и од пасошот од БиХ

Претседателот на Република Српска Милорад Додик изјави денеска дека функционерите од...

Поранешниот министер за надворешни во трка за претседателската фотелја

Поранешниот шеф на српската дипломатија и директор на Центарот за меѓународна соработка и...