Економија

УЈП објави оглас: Се продаваат запленети автомобили по ниски цени

Управата за јавни приходи објави оглас за продажба на движни и недвижни ствари. Се...

Македонија „испарува“, арамиите токмат старо-нова влада

Со секој изминат ден Македонија има сè помал број жители: и апсолутно (службената статистика...

СДСМ: ТЕЦ Осломеј не проработи, излегуваат на површина бизнис интересите од увозот на струја!

Соопштение на СДСМ: Почитувани граѓани, До овој момент не проработи ТЕЦ Осломеј. Македонија...

Колку „тежи“ еден од најкрупните македонски бизнисмени?

Светскиот магазин Форбс повторно го стави на својата листа прв најбогат Македонец Јордан...

СДСМ: Криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ инсталирано во ЕЛЕМ лаже за струјата

„Криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ инсталирано во ЕЛЕМ е фатено во злоупотреби врз...

СДСМ: Да работеа ТЕЦ Неготино и ТЕЦ Осломеј немаше да плаќаме скапа увозна струја

Брзо ќе разјасниме за чии интереси се увезува милионска струја, наместо да има домашно...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема никаков издржан концепт за водење економска политика

„Лажните ветувања на СДСМ беа казнети на последните избори на 11-ти декември. Граѓаните ја...

СДСМ: По 12.000 денари за семејствата без приходи

СДСМ денеска соопшти дека со нивниот План за живот се предвидува секое четиричлено...

(ВИДЕО) Андреевски: 4.2 милиона евра досега за увезената струја

„Неверојатни 4.2 милиона евра, според наши информации ќе ги чини граѓаните увозот на...

Скопјанка заработила 8,5 милиони евра – Ова се Македонците кои направиле најмногу пари

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.1/2017 за долгови доспеани до 30.09.2016 и...