Интернет

НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ: Ако користите WhatsApp, немојте да ја инсталирате оваа верзија

Ако сте корисник на WhatsAppa и добивате повик за да ја надоградите апликацијата на посебен WhatsApp...

Новиот „Ајфон“ нема да има копче „дома“

Ако им се верува на фотографиите кои се појавија на интернет, новиот „Ајфон 7“ на „Епл“...

Апокалипса на Фејсбук – Стотици корисници блокирани со часови

Стотици корисници на Фејсбук веќе со часови имаат проблеми со објавувањето на статуси,...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Ако добиете ваква СМС порака, НЕ ЈА ОТВАРАЈТЕ, ќе ви го „СПРЖИ“ мобилниот

Внимавајте на ваквите СМС поради затоа што во нив се крие лавер (злочуден софтвер) кој би...

Уште една измама на која паднаа корисниците на Фејсбук

Повеќе од илјада корисници на Фејсбук „паднаа“ на уште една измама која овие денови се врти...

Фејсбук става забрана за помлади од 16 години

Европската унија подготовува нов закон со кој во цела Европа би можело да биде забрането...

Вибер нуди опција за бришење на пораките кои сте ги испратиле

Ако некогаш ви се случило да сте ја испратиле пораката на погрешна личност, јасно ви е колку...

(ФОТО+ВИДЕО) Ако ви здосади стариот изглед на Фејсбук еве како да го промените

Ако ви здосади стариот изглед на страницата и профилот на Фејсбук, постои еден трик кој тоа...

ГУГЛ Е МАШИНА ЗА ПРАВЕЊЕ НА ПАРИ

Акциите на новоформираната компанија „Алфабет“, матичната куќа на „Гугл“, скокнаа по...

Девојката која ја откри мрачната страна на социјалните мрежи

Деветнасетгодишната Есена О’Нил од Австралија има повеќе од 800.000 следбеници на Instagram. Во...