Интервјуа

(ВИДЕО) Aрифи за двојните стандарди Додека ВМРО-ДПМНЕ преговараше, немаше етнички жешка атмосфера

Етничките и колективни права се многу важни и произлегуваат од Уставот и законите, но треба...

(ВИДЕО) Јакимовски: Срамота би било Заев да биде премиер, кризата ќе се продлабочува

Aко СДСМ формира влада, нема да биде испочитувана волјата на граѓаните и тоа ќе предизвика...

Ненад Новковски: Груевски максимално се оддалечи од реалноста и од ВМРО ДПМНЕ создаде партија чудовиште

Македонија ја живее најдлабоката општествена криза, а претседателот Иванов на големо...

Интервју со Улрих Ладурнер: Балкан – Најслабата точка на ЕУ

ЕУ мора конечно да го сфати Балканот како свој приоритет, тврди Улрих Ладурнер во интервју...

(ВИДЕО) Река: Албанија не ви се меша, туку се грижи за Албанците во странство

Албанија има уставна обврска да се грижи за сите наши сонародници кои живеат надвор од...

(ВИДЕО) Маричиќ: Груевски немаше проблем со нас кога ни земаше пари

Има премногу конкретни работи во кои сме соработувале со државни институции, имаше проекти...

ОРДАНОСКИ: На Македонија ѝ треба процес сличен на денацификацијата

Д-р Сашо Орданоски, политички аналитичар и универзитетски професор, како член на...

Рауфи: Тајната служба жртвувала осум животи во „Диво насеље“ за да спаси нечии интереси

Адвокатот Насер Рауфи, кој ги брани обвинетите во случаите „Монструм“, „Дива населба“ и...

Арсим Зеколи: Парадржавата е составена од власта и опозицијата заедно

Време е на некои од ефективно водечките лица на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ, ДПА да им се одземе...

Стојанче Ангелов: Сител не сакаше да демантира, а Илија Митров од ВМРО – ДПМНЕ ми призна дека писмата се лажни

Јас бев на пат низ источна Македонија, кога ми јавија дека на телевизија Сител, стручњакот...