Македонија

Демант на Жикол за ситуацијата со изворите во село Волковија

„ДГТ Жикол има склучено договор за изградба на објекти во комплексот на воспитно поправен...

О Нил: Националното единство е од суштинско значење за иднината на Македонија

Република Македонија беше единствениот дел од поранешна Југославија кој се движеше кон...

Заев на средбата со Жбогар: Посветени сме на формирање реформска Влада

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, попладнево се сретна со амбасадорот на ЕУ во Р.Македонија,...

Демант на Основен суд Скопје 1 – Скопје

„Постапувајќи по жалба на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои...

(ВИДЕО) Владо Јовановски: Не може да се убие идејата за Македонија

Започна протестот на Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија 4. Илинден. Стотици...

(ФОТО) Протест против Заев – Граѓаните се собраа пред Влада

Започна протестот на Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија 4. Илинден, објави...

(ВО ЖИВО) Протест на Граѓанската иницијатива за Заедничка Македонија низ Скопје

Обвинетиот во „Диво Насеље” призна се: Ги заробивме за 20 минути

Во Судот во Скопје денеска продолжи рочиштето за случајот со кумановската Дива Населба....

СЈО ги обжали паричните казни и бара одговорност од Поп-Стефанија и од Петровска

Специјалното јавно обвинителство денеска до Основниот суд Скопје 1 поднело жалби на...

Алсат-М: Предлог законот за албански јазик на СДСМ со позајмени делови од предлог законот на ВМРО-ДПМНЕ!

Законот за албанскиот јазик кој беше постигнат меѓу СДСМ и ДУИ не е предавство, како што тоа...