Македонија

Зошто толку огорченост кон ЕУ?

Не се ретки примерите кои јасно зборуваат дека во источноевропските земји-членки на ЕУ,...

(ВИДЕО) Нухиу до Села: Вечерта на 27 април дадовме максимум

По насилството во Парламентот и нападот врз пратениците, Нухиу за ТВ21 рече дека направиле...

(ВИДЕО) Станкоски: Ревизија на 11 годишното менаџирање со Тутунски комбинат Прилеп

Прес конференција, Кире Станкоски– Секретар на ОО на СДСМ Прилеп 26.05.2017 година Почитувани...

Неопната крава

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Пратеникот не ја опнал кравата....

(ВИДЕО) Касами: Спремни сме да бидеме дел од реформска влада

Преговорите продолжуваат. Чекаме“, кратко изјави претседателот Биљал Касами пред средбата...

(ВИДЕО) Заев: До понеделник, барем да го укинеме екстерното тестирање

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска посочи дека една од причините поради кои се брза со...

(ВИДЕО) Заев по средбата со БЕСА: До недела ќе ги привршиме разговорите

Изјава за медиуми, Зоран Заев претседател на СДСМ Скопје, 26.05.2017 Денеска направивме средби со...

Што треба да направите ако изгубите нешто во градските автобуси

Чадори, мобилни телефони, паричници, ранци, но и торби со она што купиле на пазар секојдневно...

Утре Македонија се дели на пола – Во едниот дел лето, другиот дожд и грмежи

МОМЕНТАЛНА СОСТОЈБА Облачно и свежо со слаб до умерен северен ветер. Врнежи со слаб...

(ВИДЕО) Дали минарето на Али Пашината џамија во Охрид ќе биде дивоградба?

Со децении затскриена и незабележлива среде охридската чаршија, Али Пашината џамија преку...