Мода

Идната среда прв студентски референдум за СПУКИМ

Идната среда, студентите од УКИМ по пат на референдум ќе одлучуваат дали Студентскиот...

Три модни вечери со талентите од институтот Изет Цури

Балконот на Музејот на современата уметност во Скопје е локацијата на која од утревечер (12...

Клер Дејнс на црвениот тепих со фустан како од бајките

Американската актерка Клер Дејнс блесна на црвениот тепих на овогодинешната Мет Гала вечер...

(ФОТО) Модна ревија на Шанел во Куба

Француската модна куќа Шанел организираше ревија во кубанскиот главен град Хавана – прва...

За мажи: Каква брада најдобро ви прилега?

Брадата несомнено е апсолутен тренд кога е машкиот изглед во прашање. Токму затоа, во...

(ФОТО+ВИДЕО) 5 туторијали за шминка од Дадар за модерни дами

Во потрага сте по идеи за атрактивна шминка? Непосредно пред почетокот на гламурозната...

(ГАЛЕРИЈА) Најдобрите венчаници од Невестинската модна недела – пролет 2017

Деликатна елеганција и суптилен гламур владее низ новите колекции на врвните модни куќи...

(ФОТО) Заблескајте во полно светло: Интересни комбинации за вечерно излегување

Претпоставуваме дека подготвувањето за вечерното излегување најчесто ви претставува...

“Армани“ се откажува од природното крзно

Модниот креатор Џорџо Армани најави дека повеќе нема да користи природно крзно во неговите...

(ФОТО) ДЕВОЈКИТЕ ПОЛУДЕА ПО: Фризурата еднорог

Токму кога мислите дека завршија лажливите трендови и играње со костата, се појави нов, уште...