Општини

Мисовски: Вељановски откри загрижувачки нешта, ќе мора да одговори на многу прашања

Реакција на Пратеникот од НСДП Горан Мисовски на синоќешниот настап на телевизија Сител на...

(ВИДЕО) Трибина на СДСМ: Развој на домашните претпријатија, еден од чекорите рестарт на ТЕЦ Неготино!

На трибината во Неготино, посветена на мерките од Програмата на СДСМ, со голема поддршка од...

Опозицијата обвинува: Талески со години чува в.д. директор во ЈП „Нискоградба“

Битолскиот градоначалник, Владимир Талески со години чува в.д. директори во јавните...

Во Битола пронајдена граната од Првата светска војна

Артилериска граната од Првата светска војна е пронајдена вчера во Битола. Како што соопшти...

Архивата за примање документи за легализација во општина Центар ќе работи до 20:00 часот

„Заинтересираните граѓани за легализација на бесправно изградени објекти ќе можат до 20:00...

(ВИДЕО) Предупредување до Аеродром: Нема да дозволиме општината да се претвори во бетон и фонтани

Граѓанската иницијатива „Сакаме Аеродром да дише нема да дозволи општината подмолно и зад...

(ФОТО) Штрајкуваа работниците на „Колска“ – за утре најавуваат штрајк на железничката станица во Велес

Денеска на протест во дворот на фабриката излегоа 131 работник на велешка Колска за да и...

(ВИДЕО) Риболов во дупките на улиците во Велес

Викендов во Велес активисти организираар риболов дупките на улиците, кои се толку големи,...

(ФОТО) Атмосферска канализација и нов асфалт на ул. „Партизанска“

„Улица „Партизанска“, која се наоѓа зад Неуромедика, никогаш немала атмосферска...

Градски парк – Скопје: Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром – Во Градскиот парк во Скопје денеска првпат...