Политика

О Нил: Националното единство е од суштинско значење за иднината на Македонија

Република Македонија беше единствениот дел од поранешна Југославија кој се движеше кон...

Алсат-М: Предлог законот за албански јазик на СДСМ со позајмени делови од предлог законот на ВМРО-ДПМНЕ!

Законот за албанскиот јазик кој беше постигнат меѓу СДСМ и ДУИ не е предавство, како што тоа...

Амбасада на САД: Се согласуваме со ставовите на Столтенберг и на Хан за формирањето влада

Амбасадата на САД во Скопје порача дека партиите треба да ги почитуваат демократските...

(ВИДЕО) Теута Арифи – Вечерва во 360 степени

Вечерва, (27.02.2017 г.) во 22:30 часот во емисијата „360 Степени“ на ТВ Алсат-М ќе гледате:

Груевски призна дека додека биле на власт нарачувале апсења?!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во своето вчерашно обраќање пред македонската...

ЕК му одговори на Димовски: Хан јасно ја изрази позицијата на Брисел

Еврокомесарот за проширување и за добрососедска политика, Јоханес Хан, во саботата јасно ја...

Познати личности блиски до ВМРО-ДПМНЕ формираа Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија

Неколку познати личности блиски до ВМРО-ДПМНЕ формираа т.н. Граѓанска иницијатива за...

(ВИДЕО) Заев: Во рака држам 67 потписи, Иванов да го врачи мандатот за нова Влада за граѓаните

„Ова е голем, историски ден за Република Македонија. Во рака држам 67 потписи на пратеници од...

(ВИДЕО) Иванов најавил дека мандатот ќе го даде утре или задутре

Претседателот Ѓорге Иванов, на средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најавил дека ќе му го...

Коалициските партнери на СДСМ дадоа едногласна поддршка Заев да биде мандатар на новата Влада

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со претседателите на коалициските...