Колумни

Заев не дојде, повторно одложено рочиштето за „Поткуп“

Рочиштето за случајот „Поткуп“ кој се води против лидерот на СДСМ и градоначалник на...

Подготовки за нова опозиција

На кого кажуваат приказни сегашните јастреби на Груевски кога и’ соопштуваат на јавноста...

Груевски е тој што ја спречува „десоросоизацијата“!

„Десоросоизацијата”, лепотани и лепотанки мои, беше наголемо почната кога Груевски дојде...

Шопинг листа

Или Индигнација (7) Иако на главните коруптивни столбови на сегашниот начин на „селекција“...

Шилото е тапо, ама прободе!

Што ќе се случува во опозиција со членовите на Фамилијата не е тема на мојава неделна...

Дијагнозата е поставена, лекувањето започнува

Долго, можеби предолго бев во дилема дали да го пишувам овој текст. Ме мачеше прашањето дали...

(ФОТО) МУЛТИМЕДИЈАЛЕН КУЛТУРЕН НАСТАН „РОДЕНДЕН НА УМЕТНОСТА“

Младинскиот културен центар вчера /20.01.2017 година, петок/ го прослави својот 45-ти роденден....

Ние „другите“

и ЗНААТ КАКО (3) Ене го и залижаноно помпезно „министерче“ по наредба скока врз грбот на...

Сталиновиот – Маљенков и нашиот – Мамењков!?

( Или: “Од она што паметниот се срами-бесрамникот се гордее!”) Претседателот Иванов, денеска...

Гoлемите очекувања

Ви пренесуваме дел од колумната на Беса Арифи за НОВА: Големиот лидер зборува и за суштината...