Скопје

(ФОТО) На улиците и булеварите во Скопје фрлени 50 тони сол

Екипите на зимската служба на Град Скопје од почетокот на новите снежни врнежи на градските...

Општина Центар: Опседнатоста на ВМРО ДПМНЕ со Жерновски станува згрижувачка

Општина Центар попладнево преку соопштение реагира на денешните обвинувања од ВМРО-ДПМНЕ...

(ФОТО) Не излегувајте надвор – Опасно е по живот!

Воздухот во Скопје достигнува алрмантно ниво на загаденост, буквално не се дише поради...

ХАОС – Пола Скопје остана без парно – Скопјани гневни, децата им мрзнат, а ова е причината

„Балкан енерџи груп“ денеска извести дека голем дел од централното градско подрачје, па се...

Дел од населбата Центар утре без вода

Жителите лоцирани на улицата „Адолф Циборовски“ во населбата Центар утре од 8 часот ќе...

Општина Центар: Смешни се тврдењата на Богдановски за КК Работнички

Смешни се тврдењата на советникот Богдановски, дека ситуацијата во КК Работнички е...

(ФОТО) ЕКИПИ НА ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ГО ЧИСТАТ СНЕГОТ ОД ПЕШАЧКИТЕ ПАТЕКИ И ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ

Продолжуваат активностите на екипите на зимската служба на Град Скопје кои интензивно...

(ФОТО) ФРЛЕНИ 180 ТОНИ СОЛ НА ГРАДСКИТЕ УЛИЦИ И БУЛЕВАРИ

Продолжуваат активностите на зимската служба на Град Скопје, кои се на терен од почетокот на...

(ВИДЕО) Измрзнат и изгладнет, Свето преживува во урнатини во Карпош

Повеќе од една година во урнатините на месната заедница во Тафталиџе 1 на минусни...

(ФОТО) ЗИМСКАТА СЛУЖБА НА ГРАД СКОПЈЕ ИНТЕНЗИВНО РАСЧИСТУВА НА ТЕРЕН

Екипите на зимската служба на Град Скопје интензивно работат на терен на расчистување на...