Спорт

Иџе новата сезона ја започнува на „Монца“

– Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе в недела (30 април) по...

ФИФА потврди: Видео технологијата ќе се користи на Мундијалот во Русија

Претседателот на Светскаат фудбалска асоцијација (ФИФА), Џани Инфантино изјваи дека...

(ВИДЕО) ПСЖ тешко го „понижи“ Монако – Повторно!

Убедлива победа од 5:0 забележа тимот на Пари Сен Жермен синоќа на „Паркот на Принцовите“ во...

(ВИДЕО) Бостон „ги истапе“ роговите на „Булси“ и поведе со 3-2

Екипите на Бостон и на Вашингтон ноќеска постигнаа победи и имаат водство од 3-2 во серијата...

(ВИДЕО) Кога не може во лигата, тогаш во Купот – Мајсторијата на тинејџерот на Дортмунд го елиминираше Баерн

Фудбалерите на Борусија Дортмунд славеа победа со 3:2 синоќа на гостувањето во Минхен против...

РЕАЛ И ОДГОВРИ НА БАРСА СО ИСТА МЕРА – Комбинираниот тим на Зидан преризвика бес кај Депортиво

Водечките две екипи во Примера, Барселона и Реал Мадрид остварија убедливи победи на...

(ВИДЕО) Ериксеновата моќна „десница“ му пресуди на Кристал Палас

Екипата на Тотенхем оствари важна победа на гостувањето кај Кристал Палас во борбата за...

НБА плеј-оф: Хјустон ја елиминира Оклахома, трети победи за Сан Антонио и Јута

Три натпревари се одиграа ноќеска во плеј-офот од НБА лигата по кои Хјустон стана третиот...

(ВИДЕО) Челзи ја наполни мрежата на Саутемптон – Титулата се поблиску до рацете на Конте

Лидерот во Премиер лигата, тимот на Челзи е чекор поблизу до шампионската титула по...

(ФОТО) „ЗОШТО ГОСПОДИ“ – Роналдо, плаче цмиздри, Португалецот никогаш не бил поочаен

Ако за некого може да се каже дека е трагичар на Ел Класико – тогаш тоа е сигурно...