Формула 1

Ферари на пол позициите во Сочи

Возачите на Ферари ги освоија првите две позиции за трката во Сочи, за Големата награда на...

ФОРЦА ФЕРАРИ, ВРАЌАЊЕ НА ШАМПИОНОТ! – Фетел го победи Хамилтон во Австралија и славеше по 2 години

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел е победник на трката за Големата награда на Австралија,...

Пол-позицијата во Мелбурн за Хамилтон

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ќе тргне од првата стартна позиција на трката за Големата...

Календар на Формула 1 трки за 2017 година, возачи, тимови

Календар на Формула 1 трки за 2017 година: 26.03 Австралија Мелбурн 09.04 Кина Шангај 16.04 Бахреин...

Берни Еклстоун веќе не прв човек на Формула 1

Компанија „Либерти медија“ му се заблагодари за соработката на досегашниот шеф на Формула...

Хамилтон победи на трката за Големата награда на Мексико

Возачот на Мерцедес и актуелен светски првак во формула 1, Луис Хамилтон забележа победа на...

Хамилтон ја освои пол позицијата во Мексико

Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата за Големата награда на Мексико откако за...

Хамилтон победник на американското Гранд-при

Британецот Луис Хамилтон е победник на 12. трка во Формула 1 шампионатот возена за Големата...

Од Мерцедес се жалеа за возењето на Верстапен, па се премислија

Раководството на Формула 1 тимот Мерцедес поднесе жалба за возење на пилотот на Ред Булк,...

Розберг победник во Сузука

Германецот Нико Розберг е победник на трката од шампионатот во Формула 1 возена утрово на...