Фудбал

(ФОТО) „ЗОШТО ГОСПОДИ“ – Роналдо, плаче цмиздри, Португалецот никогаш не бил поочаен

Ако за некого може да се каже дека е трагичар на Ел Класико – тогаш тоа е сигурно...

Се јави повредениот Ибра – „ЈАС ОДЛУЧУВАМ КОГА Е ДОСТА!“

Златан Ибрахимовиќ се јави по повредата на предниот вкрстен лигамент на коленото. Иако беше...

(ВИДЕО) Овој човек Зинедин Зидан не може да го ПОДНЕСЕ! – Но погледнете како му врати

Ризикуваше Зинедин Зидан на „Ел Класико“ и наместо Карим Бензема во 82 минута на терен го...

(ВИДЕО) НЕ ИЗДРЖА – Погледнете како Меси ги провоцираше „Мадриѓаните“

Не може да се опише со зборови, крајот на кој заврши големото Ел Класико! Лионел Меси...

(ВИДЕО) Старт за во затвор – Рамос откако го „среди“ Меси, му се пушти на Пике

Ако голот на Иван Ракитиќ за предност на Барселона од 2:1 го стиша стадионот во Мадрид, тогаш...

(ВИДЕО) „ШТАМА НА БЕРНАБЕУ“ – Овој човек беше причината

Го стиша поголемиот дел од стадионот „Сантијаго Бернабеу“, кога во 73 минута од Ел Класико...

(ВИДЕО) Меси го може ова мижејќи, но…

Лионел Меси конечно ја најде „жижата“ за одличната игра на Ел Класико, постигнувајќи гол на...

(ФОТО) Го газеа, шутираа, исмеваа – „Кралевите“ немилосрдни кон Меси

Многу лесно Реал Мадрид можеше уште порано во мечот да остане со десетмина на теренот во „Ел...

(ФОТО) Меси целиот КРВАВ, ПОЛУМРТОВ – На „Каталонците им се пресекоа нозете кога „попи“ лакт од Марсело

Во 20-та минута од „Ел класико“ навивачите на Барселона претрнаа кога го видоа како Лионел...

(ВИДЕО) Роналдо ЗБЕСНА, стадионот се тресеше!!! – Судијата не свирна пенал во ЧИСТА СИТУАЦИЈА!

Веќе по една минута време игра на „Ел Класико“, имаше спорна ситуација и возбудување!...