Кошарка

(ВИДЕО) Бостон „ги истапе“ роговите на „Булси“ и поведе со 3-2

Екипите на Бостон и на Вашингтон ноќеска постигнаа победи и имаат водство од 3-2 во серијата...

НБА плеј-оф: Хјустон ја елиминира Оклахома, трети победи за Сан Антонио и Јута

Три натпревари се одиграа ноќеска во плеј-офот од НБА лигата по кои Хјустон стана третиот...

Бостон и Јута изедначија, Кливленд прв четвртфиналист во НБА плеј-офот

Кошаркарите на Бостон целосно се вратија во серијата со Чикаго во 1.коло од плеј-офот по...

Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот

Леброн Џејмс беше јунакот во победата на Кливленд ноќеска над Индијана во натпревар на кој...

Ниту 51 поен на Вестбрук не беа доволни Оклахома да го избегне поразот од Хјустон

Расел Вестбрук стигна до шестиот „трипл-дабл“ во плеј-оф натпреварите постигнувајќи 51 поен...

Чикаго поведе со 2-0 против Бостон

Кошаркарите на Чикаго поведоа со 2-0 во победи во првото коло од плеј офот против Бостон...

Кливленд и Сан Антонио поведоа со 2-0 во НБА плеј-офот

Шампионот Кливленд и Сан Антонио ги добија и вторите дуели на домашен терен од првото коло...

Чикаго направи брејк на теренот на Бостон

Кошаркарите на Чикаго поведоа на стартот на плеј-офот во пресметката со Бостон откако...

Шампионот Кливленд се изнамачи, Јута ги изненади Клиперси

Во НБА лигата измината ноќ се одиграа првите четири натпревари од 1.коло во плеј-офот....

Започнува плејофот во НБА: ГС прв фаворит за титулата

Ноќта сабота спори недела, по македонско време, започнува плејофот во најсилното...