Мотоспорт

(ВИДЕО) УЖАС ВО ТРКАТА НА ФОРМУЛА – Се „куцнаа“ болид во болид, делови ЛЕТАА на сите страни

Трката во шампионатот на Формула 4 која се возеше денеска во Донингтон Парк, го забележа...

Пол позиција за Маркез, катастрофа за Роси и Лоренцо во Австралија

Возачот на Репсол Хонда, Марк Маркез, ја зазеде првата позиција пред утрешната трка од МОТО...

Маркез на чекор до нова титула

Шпанецот Марк Маркез победи на трката за Големата награда на Арагон. Возачот на Репсол Хонда...

Хамилтон најбрз на „Силверстон”

Британецот Луис Хамилтон победи на денешната трка во Формула 1 возена на патеката...

Сензационална победа на Џек Милер во Холандија

21-годишниот Австралиец Џек Милер во приватниот тим Marc VDS е сензационален победник на трката...

Триумф на Роси на Гранд прито на Каталонија

– Италијанецот Валентино Роси е победник на трката за Големата награда на Каталонија во...

Нова пол-позиција за Маркез

Шпанецот Марк Маркез на задоволство на домашната публика, од пол-позицијата ќе ја започне...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Огнена кугла ги проголта возачите – Ужас на мото трката во Шпанија

Трката Мото 2 шампионатот возена на стазата во Арагон, Шпанија, остана во сенка на големиот...

(ВИДЕО) СТРАШНО: Неверојатен инцидент на трка во Формула 3

Иако во последно време буквално се „заспани“ трките во Фромула 1 не треба да се заборави...

Лоренцо во фото-финиш побрз од Маркез

Лидерот во генералниот пласман во Мото ГП и бранителот на Хорхе Лоренцо е денешниот...