Останати спортови

Вероника Зузулова е победничка на годинашната трка во „Слијеме“, Хрватска

Словачката скијачка Вероника Зузулова е победничка на годинашната слаломска трка „Снежна...

Почна „Дакар рели 2017“

Триесет и деветтото „Дакар рели“ беше отворено со првата етапа возена во текот на...

(ВИДЕО) Уффф… Каков нокаут во 2016 – А следната година во кафез влегува – Федор!

UFC сеуште нема ни одблиску конкуренција во ММА светот, но Белатор расте од година во година....

Дејан Митровски – Урко нов претседател на кик боксинг федерацијата

На вонредната седница на Кик Боксинг федерација на Македонија за нов претседател беше...

ЌЕ ИМА ЛИ ДУЕЛ КЛИЧКО – ЏОШУА: Украинецот нема да се бори?

Дуелот меѓу Владимир Кличко и Ентони Џошуа е доведен во прашање. Украинецот бара на маса да...

Заврши првиот „Macedonian trophy“, најуспершни учесниците од Бугарија и Србија

На полигонот кај прилепско Старо Лагово денеска се одржа вториот и завршен ден на првото...

Силвија Митевска во „Белата Куќа” на доделување на Стенли трофејот

Како дел од глобалната спортска менторска програма која се одвива во Вашингтон, Силвија...

Македонските пливачи со медали на „Старт 2016″ во Крањ и „Лесковачки победник”, Лесковац

 На меѓународниот пливачки натпревар „Старт 2016“ што се одржа во Крањ, Словенија...

Пливачите на Бета со медали од меѓународните натпревари во Словенија и Србија

На меѓународниот пливачки натпревар „Старт 2016“ кој се одржа во Крањ, Словенија, пливачите...

ПРОСЛАВА НА ОЛИМПИСКОТО ЗЛАТО: Калашњиков за Трефилов

По повод освоениот златен медал на Олимписките игри во Рио, женската репрезентација на...