Останати спортови

Почнува Меѓународниот шаховски турнир „Опен Карпош-2017“

Под покровителство на Општина Карпош, а во организација на шаховскиот клуб „Гамбит Асеко...

(ВИДЕО) Среде рингот умре боксер (17) – Судијата го држеше за рака додека паѓаше

Нова смрт на спортист го потресе светот. Младиот 17-годишен боксер Ед Билбеј почина и тоа на...

(ВИДЕО) Се обиде да изврши брутален ММА удар, се посрамоти како никогаш досега, па доби нокаут

На ММА спектаклот во Хјустон, борецот Кловис Хенкок се посрамоти во обидот да го удри од зад...

(ВИДЕО) Хорор нокаут на Македонецот Даниел – Вакво нешто ретко се гледа

Даниел Стефановски е борец во дисциплината К1, кој се покажа во одлично издание и на...

Дејан Недев освои злато на Фудокан Куп

Најдобриот македонски натпреварувач во традиционално карате, Дејан Недев освои златен...

(ВИДЕО) Страшен нокаут на македонскиот борец Даниел

Даниел Стефановски е борец во дисциплината К1, кој се покажа во одлично издание и на...

(ВИДЕО) ЗА МАЛКУ УБИСТВО ВО РИНГОТ – Русинот толку го стегна Американецот што овој изгуби свест

ММА спортот често може да донесе и некои вознемирувачки сцени, особено ако борците до таа...

Почина младиот ватерполист на Партизан

Поранешниот ватерполист на Партизан, Радосав Андрејиќ почина после битка со тешка болест на...

Брејди до Жизел: Љубов моја, ништо од повлекувањето

Квотербекот на Њу Игланд, Том Брејди нема да ја заврши кариерата, иако тоа од него го...

Почнува Светското првенство во скијање

Со трката во супервелеслалом во женска конкуренција денеска точно на пладне во...