Ракомет

СП 2017: Македонија против Словенија ја има првата шанса за осминафинале

Машката ракометна репрезентација на Македонија попладнево во дуелот со Словенија ќе ја има...

Први победи за Катар и за Белорусија на ракометниот Мундијал

По одигрувањето на синоќешните натпревари првите победи на Светското ракометно првенство...

Монако нов лидер во Лига 1

Со ист број бодови (45), но со подобра гол-разлика, екипата на Монако се искачи на првата...

(ВИДЕО) Тајмаут-пораките на Червар – Судиите нè крадат, мора да ги победиме, „тепајте“ во одбрана и бидете крвници…

Хрватскиот тренер Лино Червар на високо ниво ја дигна мотивацијата во македонскиот тим на...

СП 2017: Хрватска и Данска ја остварија втората победа на првенството

На Светското првенство во ракомет во Франција синоќа беа одиграни седум натпревари, а...

Лазаров: Почнавме лошо, но се си дојде на свое место

Македонската ракометна репрезентација ја постигна и втората победа, откако синоќа во Мец...

СП 2017: Втора победа за македонските ракометари во Мец

Македонската репрезентација ја постигна и втората победа на ракометниот мундијал во...

ИХФ ја казни Македонија парично

Светската Ракометна Федерација ИХФ ја казни Македонија со парична казна од 500 франци по...

СП 2017: Одиграни првите натпревари и во групите Ц и Д

На Светското првенство во ракомет што се игра во Франција синоќа беше комплетирано првото...

СП 2017: Ангола втор противник на Македонија на ракометниот мундијал

Македонската ракометна репрезентација по вчерашниот слободен ден вечерва во Мец го игра...