Тенис

Надал против Тием во четвртфиналето на Мастерсот во Рим

Рафаел Надал во четвртфиналето на Мастерсот во Рим ќе игра против Доминик Тием откако...

ШОК ЗА ТЕНИСКИОТ СВЕТ! – Ролан Гарос не и дозволи на Шарапова да игра во Париз

Руската тенисерка Марија Шарапова нема да игра на Ролан Гарос, бидејќи Француската тениска...

Ѓорческа и официјално дел од квалификациите на „Ролан Гарос“

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ќе биде дел од квалификациите на вториот Грен Слем...

Федерер непријатно го изненади светот – Швајцарецот не игра на Ролан Гарос

Швајцарецот Рожер Федерер, победникот на Ролан Гарос од 2009 година, објави дека ќе го...

Ѓоковиќ го намали заостатокот, Надал пред Федерер на АТП листата

Второпласираниот Новак Ѓоковиќ ја намали разликата во однос на лидерот на АТП ранг листата...

Ѓорческа ГАЗИ! – Лина се искачи на 180. место на ВТА листата

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела се искачи на 180 место на ВТА листата што е...

(ВИДЕО) Надал во страшна добра низа – Го освои Мадрид во одлично финале

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал по петти пат го освои трофејот на турнирот во Мадрид. Тој...

Ѓоковиќ СУРОВО ИСКРЕН по поразот од Надал – „Животот ми се промени, морав да го СТОРАМ ТОА!“

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека по промените во стручниот штаб...

Тием противник на Надал во финалето во Мадрид

Осмиот носител на Мастерсот во Мадрид Доминик Тием од Австрија ќе му биде ривал на Рафаел...

Халеп ја одбрани титулата во Мадрид

Романската тенисерка Симона Халеп ја одбрани титулата на ВТА турнирот во Мадрид откако...