Свет

И дале таблета за абортус и ракавици, и ја пратиле во ВЦ и и рекле „Фати го тоа што ќе излезе“

Поради крвавење во 10. недела од бременоста млада жена завршила во болница, добила медицинска...

Бизарен сексуален обичај во селата: Еве што се прави по работата

Најбизарниот сексуален обичај во селата во Србија, пред одреден период крена голема...

ШОК! – ЈА ДОЧЕКАА НОВА ГОДИНА СО ЈЕЛЕНА МАРЈАНОВИЌ – Гранд пушти снимки од убиената пејачка

Челниците на најголемата издавачка куќа на својата телевизија емитуваа новогодишна...

(ФОТО) КАКВИ СЕ МАЈКИ ИМА! – На синот робијаш му носела хероин во вагината

Душица Н. плнирала дрогата да ја извади во тоалетот во затворот, за да нејзиниот син ја...

(ВИДЕО) УБИ 31 ЧОВЕК И ШЕСТ ДЕЦА – Турскиот авион падна поради грешка на пилотот

Транспортниот авион на турската компанија се сруши денеска во населбата во Киргизија...

(ВИДЕО) Загинале во сон – Страшна авионска несреќа го потресе светот – Меѓу загинатите и деца

Триесет и седум лица денеска загинаа во падот на турскиот товарен авион во село во близина...

Францускиот селанец ПЉУКНАТ ХИТЛЕР ја слуша на радио објавата на војна на НАЦИСТИЧКА ГЕРМАНИЈА!

„Dopleganger“ е релативно нов збор кој во последните два века влезе во многу светски јазици. Така...

(ВИДЕО) Титаник никогаш не потонал – Ова се доказите дека на дното на океанот не лежи овој брод!

Новиот документарец открива дека пожарот во бункерот Титаник допринел за неговата судбина....

(ВИДЕО) ОЈ КОСОВО, КОСОВО – Оваа песна се урлаше во возот додека специјалците на РОСУ чекаа на шините

Во возот утрово кој тргна од Белград за Косовска Митровица, а кој во Рашка стоеше речиси...

(ВИДЕО) Помен на Аркан – Цеца и Анастасија запалија свеќа, а Вељко послужуваше

На гробиштата во Белград денеска беше одржан помен на покојниот командант на Српската...