Свет

Тешка сообраќајна несреќа – Пожарникарите ги вадат загинатите од автомобилот

Во тешка сообраќајна несреќа, се случила утрово во близина на Вршац, во која загинаа две...

Тројно убиство утрово: Одел по улица и го решетал семејството – Причината банална

Во селото Барич во Србија се одвивал незапаметен масакр, кога 77-годишниот Божидар Д. си ги...

Светот во шок, фановите плачат: Се самоуби познатиот фудбалер и репрезентативец на Чешка

Поранешниот репрезентативец Франтишек Рајторал е пронајден мртов во својот дом во Турција,...

Незапаметена трагедија утринава: Божидар го убил цело семејство па се самоубил во црква

Во селото Барич во Србија утрово се случи трагедија од невидени размери кога 77-годишниот...

Нешто страшно се случува во вселената – НАСА откри зошто патат милион луѓе на планетава

Од недела до следниот четврток ќе има многу моќни магнетни бури. Моќните магнети бури ќе не...

Тито убивал политички емигранти во Германија – Тамошните власти знаеле, но молчеле

Од писмото на еден од најголемите германски политичари по Втората светска војна, Франц...

Клучот во исчезнувањето на малото британско девојче во Португалија, лежи во еден телефонски повик!

Мистериозниот телефонски повик, можеби е клуч за решение на исчезнувањето на Британската...

(ФОТО) Мажот и не можел да ја препознае – Ослабела 70 кила откако исфрлила 4 намирници

Кејси Гемел од Австралија исфрли само 4 намирници од својата исхрана и благодарение на тоа...

Србија се прости со „Анеѓелот“ – Неговиот живот згасна по страшната судбина која го снајде на Велигден

13 годишниот Димитриј Глисиќ почина во Клиничкиот центар во Србија. Тој минатата сабота се...

УЖАС: Младо момче живо изгоре во пожар – Пожарникарите душата им изгоре кога заврши се

Во пожар кој рано утринава изби во куќата во Сремчица, настрада момче (28). Според првичните...