Црна Хроника

ХОРОР ВО МАКЕДОНИЈА – Жена се загушила

Шеесет и шестгодишната В.Н.(66) синоќа била пронајдена почината во демирхисарското село...

Пожари на ниски температури оставија неколку семејства без покрив

Две штипски семејства останаа без своите домови, откако вчера рано наутро избувнал пожар во...

Хорор за кичевчанец – Со семејството остана на улица откако му изгоре дел од куќата

Спрат од куќа стара околу 30 години во кичевското село Бачишта утрово изгоре во пожар кој...

Рането малдо момче – Пукање во познат македонски бар

Деветнаесетгодишниот кумановец Б.С. со повреда од огнено оружје во пределот на десната...

Ако патувате имајте на ум дека овие патишта низ Македонија се блокирани

На 14 јануари 2017 година од 22 часот, магистралниот пат А3 Ресен-Битола-Прилеп, кај месноста...

Семејство од Велес во паника – Полицијата на нозе по исчезнатата жена

На 14 јануари 2017 година во 21:30 часот во ПС-Велес било пријавено дека истиот ден од 12 часот во...

Ноќен кошмар за вработена во „Спорт Лајф“ – И се заканиле, „Парите или животот“

– На 14 јануари 2017 година околу 20:30 часот во ЕИК-Скопје вработен во спортска обложувалница...

Го застрелал во нога – Престрелка во Куманово

На 15 јануари 2017 година во 4:40 часот во ПС-Куманово од Ургентниот центар-Куманово било...

Инцидент во познат скопски клуб

На 14 јануари 2017 година било пријавено дека С.П.(31) од Скопје, истиот ден околу 5.30 часот на...

Тргаедија во Македонија – Загина жена

Жена загина во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Струга – Дебар во близина на...