Црна Хроника

Загина на лице место – Хорор сообраќајка ги потресе скопјани

Еден возач на патничко моторно возило го загубил животот во една од вкупно 23-те...

ДЕТАЛИ: Во страшната сообраќајка кај Групчин загина фан на „Војводи“

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила околу 8 часот утрово близу патарината Групчин,...

Арамиите се „омрсија“ во црквите во манастирскиот комплекс во Лешок

Околу 60 илјади денари биле одземени од двте цркви во манастирскиот коплекс во Лешок во текот...

Голема трагедија на македонските патишта – Тетовчанец остана мртов на лице место по излетот со „BMW-то“

Александар Д.(40) од Тетово утрово во засега точно неутрвдено време починал по сообраќајна...

Му ја скрши клучната коска – Тинејџер доживеа хорор на патиштата низ Тетово

Момче на возраст од 17 години од гостиварското село Ѓурѓевиште се здобило со скршеница на...

Голема трагедија ја потресе вчера Виница

Голема трагедија ја потресе вчера Виница, работник почина на работнот место. Како што...

Со нож му се заканиле дека ќе му го одземат животот – Скопјанец преживеа хорор на автобуска

Вооружен напад среде автобуска постројка во Скопје. – Вчера околу 23,00 часот во Скопје,  на...

(ФОТО) ХОРОР сообраќајка во Капиштец – Синоќа се искршија „Фиат“ и „Ауди“

Тешка сообраќајка синоќа некаде по полноќ се случи во скопската населба Капиштец, во Центар....

Мислела дека ќе биде како и секој обичен ден, но се случил пекол – Драма во Велес

Велешанка  доживеа вистински пекол на работното место. Според информациите на МВР, вчера...

Обид за грабеж во обложувалница во Скопје

Синоќа во полициска станица во Скопје, Б.М. пријавил дека во спортската обложувалница...