Категорија

Приватизацијата на Здравството е Демонтажа на Социјалните Држави и Грабеж на Народот

Што значи да се биде болен во САД ни говори Шон Ричи кој неговата приказна ја пренесе на Time...

Невада стана првата држава во светот со слободна зона – Без Chemitrails

Градот Невада Сити најави дека ќе стане „слободна зона“ за Chemitrails, според инсајдерот на...

Каква е улогата на советникот на претседателот Иванов во случајот Живаљевиќ?

Македонија и Србија минатата недела се договориле взаемно да ги повлечат разузнавачките...

Во Богданци референдум за рудникот „Казандол“

Граѓаните на оштина Богданци денесака на референдум треба да се изјаснат дали се за или...

„На Струга плуќа да имам“ – Нов протест против депонијата во Струга

Со пароли „На Струга плуќа да имам“, „Град без чад“, граѓанската иницијатива „Доста“ од...

Новинар од „Порталб“ денеска доби закани по објава на текст за Блерим Беџети

Новинар што работи во порталот на албански јазик „Порталб“ (portalb.mk) денеска доби закани,...

Омаж за куририте и нарачателот

Почитувани, овој омаж за куририте и нарачателот е секако во наводници. Омаж, обично се прави...

Алаѓозовски утре на трибина – „Rocken’roll-от како soundtrack за новото МЗК

Утре во 17 часот во Џебното кино на Младински Културен Центар во Скопје ќе се одржи трибина...

Дневен хороскоп (06.02.2017) Петок

 Овен Постојано некаде брзате, но тоа не ви пречи, бидејќи сте во добра форма. Финансиската...

(ВО ЖИВО) Обраќање на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски

Следете ја во живо втората седница на Собранието на Република Македонија, каде единствена...