Видео

Ритуал за кој збори целиот свет – Облечени во ЃАВОЛИ ги прескокнуваат бебињата

Шпанскиот градиќ Кастрил де Мурсија има еден сосема необичен фестиал, кога се изведува...

На грчки остров лепрозните носеле ѕвона околу вратот и скокале во смрт – Денска се плаќа 8 евра да се стигне таму

Спиналонг е мало ненаселено островче, на неколку стотина метри од свероисточниот брег на...

АМЕРИКА БАРА ПОМОШ ОД РУСИТЕ – Полицаец на САД исчезна на Кавказ

Американскиот планинар Стицен Биер, полицаец од Литлтон, во Колорадо, исчезна на 16 јуни по...

(ВИДЕО) МУ СЕ СМАЧИ И НА АЛАХ – Руски тенк во кој беа терористи се разнесе самиот

На интернет се појави снимка на која се гледа како од советскиот тенк Т-55 пукаат сириски...

ПОЧНУВА ЛУДНИЦА – 16 финалисти вечерва ќе се борат за финале во „Пинкови ѕвездички“

После 10 месеци почнува расплетот во „Пинкови ѕвездички“, и вечерва 16 натпреваручи ќе се...

Ким Кардашијан за три минути заработи 14 милиони долари

Овој момент го чекаа сигурно сите девојки ширум светот, бидејќи Ким Кардашијан вчера ја...

Сите го знаевме како Бато Ѓоша, а еве како го викале пријателите – Tој му беше најверен

Почина легендарниот српски актер Богољуб Митиќ Ѓоша, на 49. годишна возраст од срцев...

Го засмејуваше Балканот! – Се сеќавате ли кога Ѓоша ја имитираше Северина во ТЛЗП?

Прерано си замина. Како Бомба одекна веста дека познатиот комичар Богољуб Митиќ Ѓоша...

Зар нема доволно патење на светот – Старлетата ја утепаа со коментари кога почна да пее

Кејти Прајс ја објави новата песна и стана предмет на потсмев на интернет. Британската...

Хитлеровите бисти и мистериозни предмети најдени во Аргентина

Властите сметаат дека станува збор за оригинали кои припаѓаат на високите нацистички...