Трагедија во Македонија: Се самоуби маж

Трагедија во Демир Хисар, маж се самоуби откако скокнал во бунар. Како што информираат денеска од македонската полиција, се работи за 59-годишниот Д.Т. кој во 8 часот на улицата 4-ти јули, се самоубил во бунар, во дворното место.

За жал, лекарите можеле само да констатираат смрт.