Вест која ја ПОТРЕСЕ Британија – Кејт Мидлтон во тајна врска со принцот Хари?

Во последно време не е тешко да не се забележи колку се блиски принцот Хари и неговата снаа Кејт Мидлтон.

Се почна уште од Олимписките игри пред четири години, преку венчавки на заедничките пријатели, парада по повод роденденот на кралицата Елизабета и било кое друго појавување во јавноста, Хари и Кејт се речиси нераздвојни и секогаш еден покрај друг.

Познато е дека младиот принц е шегобиец и дека сака да дофрла во тек на официјалните настани, а Кејт никогаш не останува рамнодушна на тоа

И додека многумина коментираат дека тие двајца флертуваат и дека меѓу нив има хемија, извор близок на кралското семејство открива: Не е тоа во прашање. Хари еднаш рече дека Кејт му е како постара сестра која никогаш ја немал, па со неа го споделува тој вид близина. И двајцата се опуштени, се почитуваат и разбираат. За разлика од принцот Вилијам кој е крут.