Неделен хороскоп (25.04 – 01.05.2016)

Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Во оваа недела ве очекуваат среќни околности. Ви се препорачува да бидете поактивни, а успехот ви е загарантиран.

ЉУБОВ: Многу поволна фаза во која навистина ќе уживате на љубовното поле. Нема да се одвоите од партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Здрави и полни со енергија.

 

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: Станувате прилично нетрпеливи кога размислувате за некој деловен проект. Оние кои имаат приватен бизнис може да очекуваат значително подобрување.

ЉУБОВ: Многу позитивна атмосфера во склоп на домот која ќе ви даде мотивација и позитивна енергија. Оние во брак ќе уживаат во љубовта.

ЗДРАВЈЕ: Поволен период за редуцирање на вишокот килограми.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Можете да очекувате важни случувања на полето за работа. Можно е потпишување на некој важен договор кој долго сте го чекале.

ЉУБОВ: Многу лесно ќе ги изразувате вашите емоции и токму од таа причина и ќе го добиете она што го сакате. Ќе се чувствувате одлично во своја кожа.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Очекувајте значителен прилив на пари. Задоволни сте, бидејќи сте успеале речиси сите финансиски проблеми да ги решите. Ќе бидете растеретени во оваа фаза.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа некое страствено и темпераментно лице. Можно е тоа да е некој Овен, Лав или Стрелец.

ЗДРАВЈЕ: Можен е мал пад на енергијата.

 

Лав (23.07 – 22.08)

РАБОТА: Отворени сте за промени на деловен план. Верувате во себе и можноста да остварите забележителен успех.

ЉУБОВ: Можете да очекувате стабилизација на љубовното поле. Промената најпрвин ќе дојде од вас, а потоа ќе се пренесе и на потенцијалниот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисокот

 

Девица (23.08 – 22.09)

РАБОТА: Можете да очекувате многу поволен период во кој ќе имате многу работа. Ќе ви се отвори прилика за интересно деловно патување, искористете ја.

ЉУБОВ: Во вас се будат емоции кон некое необично лице. Имате став да му се приближите и се плашите од неговите реакции.

ЗДРАВЈЕ: Можна е несоница

 

Вага (23.09 – 22.10)

РАБОТА: Можете да очекувате дека ќе ви се исплати некоја работа во која долго сте инвестирале. Потрудете се да изградите уште подобар имиџ.

ЉУБОВ: Можно е некое лице од кругот на пријатели да ви изрази љубов или да се обиде да ве заведе. Бидете сигурни во неговите емоции.

ЗДРАВЈЕ: Намалете ја нервозата.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

РАБОТА: Ќе имате прилика да ги подобрите односите со надредените. Можно е да станете прилично блиски со нив. Бидете искрени.

ЉУБОВ: Доколку сте се впуштиле во некоја емотивна врска со лице од работа, можете да очекувате возбудливи случувања.

ЗДРАВЈЕ: Ќе бидете полни со енергија, но не се форсирајте.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

РАБОТА: Доколку веќе подолго време сте без работа, можете конечно да очекувате добра прилика да се докажете во рамките на својата струка.

ЉУБОВ: На саканато лице му давате голема поддршка и голема слобода. Ќе бидете изненадени и навредени од некои негови постапки.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте како се храните.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

РАБОТА: Ќе ви бидат доделени некои важни проекти. Обидете да ги завршите во зададениот рок, ќе следи награда.

ЉУБОВ: Во љубовта се е по старо, односите со партнерот ви се солидни. Оние кои се осамени ќе бидат повикани на домашна забава каде ќе запознаат неколку интересни потенцијални партнери.

ЗДРАВЈЕ: Добро

 

Водолија (21.01 – 19.02)

РАБОТА: Сакате некаква промена и гласно и јасно ќе го кажете тоа. Ќе бидете повикани на разговор кај шефот, бидете професионални не го повишувајте тонот.

ЉУБОВ: Партнерот ќе се обиде да ве измами со некои ситни лаги но вие успешно ќе ги намирисате неговите намери. Не долевајте масло на огнот смирете ја ситуацијата.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со слухот

 

Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: Во деловната околина ќе се појави личност која ќе ви оди на нерви. Наместо да се расправате останете смирени и не си го нарушувајте стекнатиот углед.

ЉУБОВ: Во љубовта работите се одлични, со партнерот се разбирате со само еден поглед. Немојте за некои ситни нешта да реагирате како да се работи за големи проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Не внесувајте намирници кои содржат големи количества на шеќер