(ВИДЕО) Александра Пријовиќ воодушеви со хитот на Лепа Брена

Александра Пријовиќ е една од најпопуларните млади музички ѕвезди од Србија. Многумина ги вџаши со своето пеење и хитови, а сега им покажа дека знае да ги изведува и песните кои не се нејзини.

Таа го отпеа хитот на Лепа Брена „Посакај им среќа на другите“, и ги воодушеви присутните.

„Александра Пријовиќ и Ацо Пејовиќ. Дружење пред дует, едвај чекам“, напиша композиторот Драган Брајовиќ Браја.

Слушнете:

 

AP i AP. Druženje pred duet,jedva čekam ❤@aleksandraprijovic @aco_pejovic

A video posted by Dragan Brajović (@brajamusic_official) on