(ФОТО) Жељко денес слави роденден – Нема да ви се верува колку години полни, и како Севе му честиташе

Кантавторот Жељко Јоксимовиќ денес полни 45 години, а неговата колешка Северина му упатила јавна честитка.

Имено пејачката на друштвената мрежа Инстаграм објавила нивна заедничка фотографија, пропратена со кратка порака.

-„Среќен роденден, тато“- напишала таа.

Да ве потсетиме, Жељко и Јована очекуваат принова. Покрај синот Коста кој има 3 години, овој брачен пар ќе стане побогат, бидејќи очекува близнаци.