(ФОТО) ОВА Е РАЗЛИКАТА МЕЃУ СЕЛАНЕЦ И СЕЉАЧИШТЕ!!!

Јурај Шебаљ, познат хрватски возач на рели, на својот Фејсбук сподели фотка во која, како што и напиша, видлива е разликата меѓу селанец и сељак.

Имено, на фотката може да се види помал трактор покрај кој непрописно е паркирана Корвета, пренесува rtl.hr.

„Ве молам сите да се воздржиме од негативни коментари, подобро е едноставно да уживаме во сликата со пиво, сок или да речеме некој сјаен чај“, порача Шебаљ.