ЗАГОВОР

Откриена мумија од тинејџер, која останала во совршена состојба 4.300 години

Египтолозите во близина на главниот град на Египет откриле мумија на тинејџер која останала во совршена состојба 4300 години. Станува збор за најстарата и најкомплетна …

Откриена мумија од тинејџер, која останала во совршена состојба 4.300 години Прочитај повеќе »

Алвеш не користел кондом, девојката што ја силувал не ги испрала гаќите: нови докази против фудбалерот

Легендарниот бразилски фудбалер Дани Алвеш не користел кондом, а девојката која ја силувал не ги испрала гаќите. Ова се новите клучни докази кои ги изнесе …

Алвеш не користел кондом, девојката што ја силувал не ги испрала гаќите: нови докази против фудбалерот Прочитај повеќе »

Часовникот на судниот ден покажа 90 секунди до полноќ, една и пол минута го дели светот до најголемата катастрофа

Светот се наоѓа на само 90 секунди од најголема катастрофа досега. Ова го покажа часовникот на судниот ден, кој се доближи повеќе од кога било …

Часовникот на судниот ден покажа 90 секунди до полноќ, една и пол минута го дели светот до најголемата катастрофа Прочитај повеќе »

Синот на Рокфелер бил изеден од канибали на островот Нова Гвинеја

Мајкл Рокфелер, синот на Нелсон Рокфелер, гувернерот на Њујорк и правнук на Џон Д. Рокфелер, познатиот историски милијардер, имал само 23 години кога во 1961 …

Синот на Рокфелер бил изеден од канибали на островот Нова Гвинеја Прочитај повеќе »

Десет типови на храна и прехранбени артикли со кои можете да преживеете во случај на катастрофа

Способноста да се храните, и да се одржувате во текот на подолго време, бидејќи веројатно немате поим колку долго ќе трае, е многу важна работа …

Десет типови на храна и прехранбени артикли со кои можете да преживеете во случај на катастрофа Прочитај повеќе »

Руските морнари никогаш не се плашеле да пловат низ Бермудскиот Триаголник

Ветеранот на Воената морнарица на Русија, контраадмиралот Всеволод Хмиров, вели дека советските и руски морнари никогаш не се плашеле да пловат по мистериозниот Бермудски триаголник. …

Руските морнари никогаш не се плашеле да пловат низ Бермудскиот Триаголник Прочитај повеќе »

За некои го украле вонземјани, за други е терористички напад, неколку луди теории за исчезнатиот малезиски авион

И по речиси девет години властите на Малезија не успејаа да го пронајдат патничкиот авион кој во 2014 година исчезна над Индискиот океан. До ден …

За некои го украле вонземјани, за други е терористички напад, неколку луди теории за исчезнатиот малезиски авион Прочитај повеќе »

Белите дупки во вселената би можеле да откријат како настанал универзумот

Голем број астрофизирачи сметаат дека белите дупки во вселената, би можеле да ја решат вечната мистерија околу тоа како настанал универзумот пишува Mother Nature Network. Голем …

Белите дупки во вселената би можеле да откријат како настанал универзумот Прочитај повеќе »

Бивши италијански репрезентативец загрижен по смртта на Вијали и Михајловиќ: На времето ни даваа сè и сешто, имаше многу допинзи, а малку контроли

Поранешниот италијански фудбалер Дино Баџо, отворено зборуваше за времето кога заедно играше со Џанлука Вијали и призна дека е загрижен од неговата прерана смрт и …

Бивши италијански репрезентативец загрижен по смртта на Вијали и Михајловиќ: На времето ни даваа сè и сешто, имаше многу допинзи, а малку контроли Прочитај повеќе »

(Видео) По рамноземјашите има и такви кои тврдат дека Земјата изгледа како крофна

За формата на планетата се зборува уште од античко време. Оттогаш се води жестока дебата меѓу оние кои веруваат дека е рамна и тркалезна. Но, …

(Видео) По рамноземјашите има и такви кои тврдат дека Земјата изгледа како крофна Прочитај повеќе »

Објавена е тајна мапа со локации на кои има скриено богатство во Холандија од Втората светска војна

Револтираните жители ги повикаа ловците на богатство да се држат настрана откако се спуштија во холандското село Омерен во потрага по богатство вредно милиони, наводно …

Објавена е тајна мапа со локации на кои има скриено богатство во Холандија од Втората светска војна Прочитај повеќе »

Научници тврдат дека примиле 36 сигнали од разни вонземски цивилизации

Светски научници тврдат дека примиле 36 сигнали од различни вонземски цивилизации. Тие велат дека можно е на Млечниот Пат да постојат 36 цивилизации кои активно …

Научници тврдат дека примиле 36 сигнали од разни вонземски цивилизации Прочитај повеќе »

Бивша плејбој-зајчица и манекенка обвинета за убиство на психијатар

Бивша плејбој- зајчица и манекенка Келси Тарнер е обвинета за убиство на психијатарот-доктор Томас Бурчард, од Калифорнија. Судот ја осуди на казна затвор од 10 …

Бивша плејбој-зајчица и манекенка обвинета за убиство на психијатар Прочитај повеќе »

Сциентолошката црква киднапира луѓе, американски комичар на „Златниот глобус“ се шегуваше на сметка на Том Круз

Американскиот комичар Џерод Кармајкл на доделувањето на „Златните глобуси“ се пошегува на сметка на Том Круз велејќи дека трите статуи што ги вратил може да …

Сциентолошката црква киднапира луѓе, американски комичар на „Златниот глобус“ се шегуваше на сметка на Том Круз Прочитај повеќе »

Роден сум само за ако нешто му се случи или му бидам потребен на Вилијам, напишал Хари во мемоарите

Британската и светска јавност деновие е преплавена со извадоци од мемоарите на принцот Хари во неговата книга Spare. Неговите тврдења предизвикуваа бурни реакции откако откри …

Роден сум само за ако нешто му се случи или му бидам потребен на Вилијам, напишал Хари во мемоарите Прочитај повеќе »

Со помош на црните дупки луѓето може да патуваат низ времето

Со помош на црните дупки луѓето можат да патуваат низ времето, велат експертите. Тие објаснуваат дека црните дупки се еден вид на природни временски машини …

Со помош на црните дупки луѓето може да патуваат низ времето Прочитај повеќе »

Три полицајки се уапсени и затворени откога ги фатиле како имаат секс со затвореници

Џенифер Гаван (27), Ајшеа Ган (27) и Емили Вотсон (26) се уапсени затоа што имале секс со затвореници во најголемиот затвор Бервин во Британија. Биле …

Три полицајки се уапсени и затворени откога ги фатиле како имаат секс со затвореници Прочитај повеќе »

(Видео) Илон Маск верува дека меѓу нас живеат вонземјани

Еден од најбогатите луѓе на светот, Илон Маск верува дека меѓу нас живеат вознемјани. Ова го има кажано на самит во Дубаи и објасни дека …

(Видео) Илон Маск верува дека меѓу нас живеат вонземјани Прочитај повеќе »

(Видео) Од НАСА снимиле замрзнат вооружен вонземјанин на Марс

Теоретичарите на заговор тврдат дека забележале војник вонземјанин на Марс, кој го снимил роверот на НАСА, Curiosity. На видеото се гледа како наводниот вонземјанин носи …

(Видео) Од НАСА снимиле замрзнат вооружен вонземјанин на Марс Прочитај повеќе »

Scroll to Top