ЗАГОВОР

Девојче кое било киднапирано во Вашингтон во 2018 е пронајдено живо во Мексико, полицијата ја обвини мајка ѝ

Аранца Марија Охоа Лопез во 2018 година имала само четири години кога била киднапирана во трговски центар во Вашингтон. Денес е пронајдена жива во Мекскико, …

Девојче кое било киднапирано во Вашингтон во 2018 е пронајдено живо во Мексико, полицијата ја обвини мајка ѝ Прочитај повеќе »

Лукашенко воведе смртна казна за сите велепредавници

Белорускиот претседател Александар Лукашенко потпиша закон со кој се воведува смртна казна за државни службеници и воен персонал. Медиумите пренесуваат дека со тоа сака да …

Лукашенко воведе смртна казна за сите велепредавници Прочитај повеќе »

Девојче пред осум години мистериозно исчезнало во Берлин

Полицијата во Германија до ден денес не може да ја пронајде малата Инга Герика, која исчезнала пред осум години. Последен пат е видена во 2015 …

Девојче пред осум години мистериозно исчезнало во Берлин Прочитај повеќе »

Астрономите предупредуваат: Ни се приближува комета која свети посилно од голем број ѕвезди на небото

Научниците открија нова комета во Сончевиот Систем наречена C/2023 A3. Објаснуваат дека како се приближува до Сонцето и Земјата, ќе свети посилно од големиот број …

Астрономите предупредуваат: Ни се приближува комета која свети посилно од голем број ѕвезди на небото Прочитај повеќе »

Арон Картер е убиен, тврдат негови блиски пријатели

Блиски пријатели на Арон Картер, Морган Метјуз и Брајан Кесиди се сомневаат дека познатиот пејач е убиен. Почнаа да се сомневаат откако мајка му, Џејн …

Арон Картер е убиен, тврдат негови блиски пријатели Прочитај повеќе »

Ким Џонг ун има и трето дете чиј пол е непознат, објавија службите од Јужна Кореја

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг ун има и трето чиј пол засега не е познат, објавија пратеници од јужнокорејскиот парламент повикувајќи се на извори од извештаите …

Ким Џонг ун има и трето дете чиј пол е непознат, објавија службите од Јужна Кореја Прочитај повеќе »

Германски научници објавија мапа од Европа поделена на шест дела

Европа одамна се има обединето, а во меѓувреме и се прошири, но разликите се очигледни, а евроскептицизмот е сè поизразен. Една стара мапа од поделена …

Германски научници објавија мапа од Европа поделена на шест дела Прочитај повеќе »

Путин ѝ викал на љубовницата, објавени информации за тајниот живот со гимнастичарката

Рускиот претседател Владимир Путин и се дерел на неговата тајна љубовница, Алина Кабајева, затоа што сметал дека нејзини пријатели изнеле во јавност информации за нивниот …

Путин ѝ викал на љубовницата, објавени информации за тајниот живот со гимнастичарката Прочитај повеќе »

Истражувач во напуштена болница која служела за тестирање, во тегла пронашол изваден мозок

Истражувач вели дека наишол на биолошка опасност во еден напуштен објект во Оклахома. Кога подетално ги разгледал просториите сватил дека станува збор за напуштена болница, …

Истражувач во напуштена болница која служела за тестирање, во тегла пронашол изваден мозок Прочитај повеќе »

Милева трпела тортура од Ајнштајн, славниот научник имал список со правила кои сопругата морала да ги почитува

Милева Мариќ партнерката на Алберт Ајнштајн трепла тортура од славниот научник, пишуваат медиумите. Тој имал список со правила кои морала да ги почитува, а се …

Милева трпела тортура од Ајнштајн, славниот научник имал список со правила кои сопругата морала да ги почитува Прочитај повеќе »

Почина докторката која ја породила љубовницата на Путин, гимнастичарката Алина

Наталија Тибо Кондратиева (63) е швајцарска докторка со руско потекло. Таа починала во Швајцарија на 24 февруари, на денот на првата годишнина од инвазијата на …

Почина докторката која ја породила љубовницата на Путин, гимнастичарката Алина Прочитај повеќе »

Буенос Аирес бара од Лондон да им ги врати Фолкландските острови кои им беа одземени по поразот од 1982 година

Аргентина побара од Велика Британија да почнат со нови преговори за суверенитетот на Фокландските острови во јужниот Атлантик. Во четвртокот од аргентинското министерство за надворешни …

Буенос Аирес бара од Лондон да им ги врати Фолкландските острови кои им беа одземени по поразот од 1982 година Прочитај повеќе »

Откриен скриен ходник во Големата пирамида во Гиза во Египет

Египетските служби задолжени за антиквитети објавија дека откриле скриен девет метри долг ходник зад главниот влез во Големата пирамида во Гиза. Рекоа дека овој ходник …

Откриен скриен ходник во Големата пирамида во Гиза во Египет Прочитај повеќе »

Полиција го најде бебето на богатата Англичанка која исчезна со сексуален претстапник

Британската полиција го најде бебето на исчезнатата Англичанка Констанс Мартен и нејзиниот љубовник Марк Гордон. Остатоците од новороденчето се најдени во шума кај Брајтон во …

Полиција го најде бебето на богатата Англичанка која исчезна со сексуален претстапник Прочитај повеќе »

Полицајката која имаше афера со колегите на работа сега со контра тужба, бев сексуално искористена

Полицајката Меган Хол од Тенеси, која беше обвинета за секс со повеќе колеги на работно место, сега поднесе контра тужба. Вели дека била сексуално искористена. …

Полицајката која имаше афера со колегите на работа сега со контра тужба, бев сексуално искористена Прочитај повеќе »

Америка бара од Мексико да ѝ го испорача и синот на Ел Чапо

Американската влада сака и бара од Мексико да и го испорача и синот на Ел Чапо, младиот Гузман. Тие бараат Гузман да одговара пред нивниот …

Америка бара од Мексико да ѝ го испорача и синот на Ел Чапо Прочитај повеќе »

Од Белата куќа им наредија на сите агенции да ги затворат Тик ток апликациите во рок од 30 дена

Американските сојузни агенции треба да се осигураат дека нивните уреди повеќе нема да ја користат апликацијата Тик ток, објавија синоќа од Канцеларијата за управување и …

Од Белата куќа им наредија на сите агенции да ги затворат Тик ток апликациите во рок од 30 дена Прочитај повеќе »

Од ФБИ велат дека коронавирусот протекол од лабораторија

Од Министерството за енергетика на САД, поднеле класифицирана студија до Белата куќа во 2021 година, во која се вели дека вирусот што ја предизвикал пандемијата …

Од ФБИ велат дека коронавирусот протекол од лабораторија Прочитај повеќе »

Почната истрага против Насер Ал Келаифи, претседателот на ПСЖ обвинет за киднапирање и мачење

Претседателот на Пари Сен Жермен, Насер Ал Келафи повторно се најде под обвинение и против него е покрената истрага во три истражни суда во Париз. …

Почната истрага против Насер Ал Келаифи, претседателот на ПСЖ обвинет за киднапирање и мачење Прочитај повеќе »

Аргентинец кој исчезна пред недела дена го нашле во стомак на ајкула, семејството го препознало по тетоважата

Аргентинецот Диего Бариа, кој исчезна на 18 февруари, бил најден во стомакот на ајкула, пренесе Sky News. 32 годишниот Барие последен пат бил виден како …

Аргентинец кој исчезна пред недела дена го нашле во стомак на ајкула, семејството го препознало по тетоважата Прочитај повеќе »