(ФОТО) Ја тужи Кардашијан за 100 милиони – Кога ќе слушнете зошто, ќе ви биде драго, што не сте на нејзино мест

By
Ким не направи ништо лошо – изјави портпаролот на американската старлета.До Кардашијан, поточно нејзината компанија „Кимсапринцес“, стигна тужба од неверојатни 100 милиони долари. Како што пишува ТМZ, фирмата на старлетата ја тужеше извесниот Хушманд, затоа што, како што тврди тој, нејзината компанија наводно го украла неговиот патент, поточно технологија, за светлачките футроли за паметните телефони, кои Ким на големо ги промовира.

dobivaj vesti na viber
Харуни изјави дека овој производ го патентирал во 2013 година, а својот пронајдок го лиценцирал за компанијата „Spaplight“. Од оваа фирма наведуваат дека профиотот опаднал кога Кардашијан почнала да го рекламира сличниот производ кој старлетата го нарекла „LuMee“.

По тој повод, се огласи и претставникот на семејството Кардашијан, кој ги негирал овие обвинувања.

„Тужбата за патентот кој го поднесе фирмата „Snaplight“, нема никаква смисла и е во прашање само уште еден обид за изнуда. Ким ништо лошо не направи“, наведува во изјавата.

 

Ќе ви се допадне