Мараја Кери не ја раскитува новогодишната елка

By

Светската ѕвезда Мараја Кери откри дека никогаш не ја раскитуваат новогодишната елка во нејзиниот дом. Таа вели дека го обожава Божик и дека затоа кај неа дома празничната атмосфера никогаш не замира.

„Не можам против себе. Сакам да го чувствувам духот на празниците“, рекла Мараја во емисијата „Лорејн“. Таа додала дека често ја пушта својата најпопуларна песна, All I Want for Christmas is You и дека ја слушаат со седумгодишните близнаци.

Признанието на Мараја предизвика мешани реакции. Некои ја нарекоа „Кралица на Божикот“, а други ја опишаа како „чудна“.

Ќе ви се допадне

TONIKAWA: Over the Moon For You (Dub) (https://animeplanet.cc/m/BZKx) Episode 9 at website https://animeplanet.cc. See more bakemonogatari anime planet

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (Dub) Episode 3 (https://gogoanime.be/m/xarz/ep-3) at GoGoAnime boku no hero academia gogoanime