Јанко Илковски направи ТВ-трансфер

By

Водителот на шоуто „Јади бурек“, Јанко Илковски, во иднина ќе го гледаме на ТВ „Сонце“. Јанко со ангажманот во новата телевизија се пофали на својот фејсбук-профил.

„Потпишав договор со ТВ „Сонце“. Стартуваме со емисијата идната недела“, напиша Јанко.

Ќе ви се допадне

WCOStream the flintstones wcostream: Watch Black Clover (Dub) Episode 36 (https://wcostream.cc/m/WdLr/ep-36)

AnimeHeaven dragon ball super anime heaven: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 3 (https://animeheaven.pro/m/XkKQ/ep-3)