Калиопи ќе одржи акустичен концерт во Белград

By

Поп-ѕвездата Калиопи на 25 ноември ќе одржи концерт во салата „Коларац“ во Белград. Српската публика првпат ќе има можност да ги слушне нејзините хитови во акустична верзија, а таа пред белграѓани ќе ги испее „Бато“, „Црно и бело“, „Кофер Љубави“ и други во малку поинакво издание.

„Белград секогаш има посебно место во моето срце. Со нетрпение го чекам 25 ноември. Времето сигурно ќе биде студено, но мојот „куфер на љубовта“ е полн со топлина“, изјави Калиопи за српските медиуми.

Ќе ви се допадне

Website https://twistmoe.net: Watch Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team - Miller's Report (Dub) twistmoe Episode Full anime websites

Website https://animetv.cc: Watch Mushishi Zoku Shou: Suzu no Shizuku animetv Episode Full mchia anime tv

Watch Ayane's High Kick (Dub) Episode Full

AnimeBee: Aquarion Logos anime episode 26 online free at https://animebee.to anime online

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/gogoanimebe

Git qt: https://git.qt.io/gogoanimebe