Не се спуштам на пиљарското ниво на Ефтов

By

По вчерашното интервју во емисијата „Во центар“ на Васко Ефтов, во кое актерот и директор на Драмскиот театар, Сашо Тасевски, стана и си замина, подоцна и тој се јави со образложение зошто го прекинал разговорот.

Моите пријатели очекуваат моја реакција за интервјуто кај Ефтов. Премолчев не зашто немав што да му кажам, туку зашто не сакав да се спуштам на неговото пиљарско ниво, зашто не сакав со некоја неконтролирана изјава или потег да му нанесам штета на театарот што го управувам. Оти не сум сам во таа приказна. Затоа станав без збор. И уште нешто. Згрозен сум од неговата подмолност и измама да не се држи до темата што ја договоривме, туку да се занимава со мене со цел да ме компромитира. Моите ставови секогаш биле конзистентни и јасни. Само, тој не ме викна за муабет во емисијата, туку да ме натера да реагирам неумесно. Сфатив, некој смислено ме избрал за таа цел. Тоа се гледа и по омразата на оние што сега ме плукаат и физички ми се закануваат. Очигледно сум им пречел многу. Нека е и така. Од грешките се учи многу, ако се сака. Само уште ова. Гаќите сѐ уште се на мене, ама некој пак му ги симна на новинарството, ако пропагандата може да се нарече новинарство.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime freak site AnimeFreak Redo of Healer

watch anime online AnimeFreak DARLING in the FRANXX (Dub)

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

AnimeFreak Attack on Titan (Dub)

AnimeFreak WONDER EGG PRIORITY