Пајак ѝ го однесе автомобилот на Снеже Велков

By

Поранешната водителка која имавме можност да ја гледаме на малите ТВ-екрани, Снеже Велков, сега фитнес-инструкторка, на својот фејсбук-профил сподели фотографија од фискалната сметка што ја добила од пајак-службата.

dobivaj vesti na viber

Таа се пошегува на отпечатеното на сметката и напиша под фотографијата дека сега ѝ било полесно што нејзините пари завршиле за македонски производ.

Велков очигледно не почитувајќи ги сообраќајните правила, своето возило го оставила на недозволено место, а службите веднаш реагирале.

Снеже е една од ректите која знае како да се пошегува на своја сметка.

 

Ќе ви се допадне