Перо Камиказа – гуштер во униформата на ЈНА

By

Петар  Георгиевски – Камиказа, членот од музичка група „Меморија“, на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави фотографија од времето кога бил војник во некогашната Југословенска народна армија.

dobivaj vesti na viber

Тој на објавените две фотографии напиша: „Малку потсетување на ЈНА“.

На фотографиите може да се забележи капата со петокраката, еден од симболите на Југославија, а исто така и имиџот што тогаш гитаристот на „Меморија“ го негувал, мустаќите.

„На горната фотографија личиш на Сантана. Тој е полковник и лик од драмата на Дејан Дуковски“, беше еден од коментарите.

Перо доби комплименти дека е урбана скопска легенда, дека изгледа топ, но имаше и такви што му напишаа дека изгледа како гуштер. (Љ.В)

Ќе ви се допадне