Сопругот на Кристина Арнаудова ја доби директорската фотеља во СЦ „Борис Трајковски“

By

Сопругот на нашата позната пејачка Кристина Арнаудова, Александар Петровски е назначен за нов директор на Спортскиот центар „Борис Трајковски“.

dobivaj vesti na viber

Александар е спортски работник и му беше помошник на Лино Червар во ракометниот клуб Металург, а беше и шеф на стручниот штаб на Женскиот ракометен клуб Металург, пишува Фокус.

Во продолжение погледнете го интервјуто на Репортер.мк со Кристина Арнаудова.

Ќе ви се допадне

Tải Go88 APK IOS mới nhất - Game bài đổi thưởng go88 online quên mật khẩu go88

sunwin nổ hũ