Забранет е секс за навивачите на мудијалот во Катар

By

Навивачите што ќе дојдат на Светското првенство во Катар ќе мора да се воздржуваат од секс, освен со партнерот, под услов да се во брачна заедница, бидејќи во спротивно ќе бидат осудени на седум години затвор, пренесува „Дејли стар“.

dobivaj vesti na viber

Британците ја пренесоа изјавата на неименуван претставник на британската полиција, кој ги предупреди навивачите за строгите закони во Катар.

„Сексот не е популарен во Катар, освен ако не сте во брачна заедница. Едновечерните забави од овој тип се забранети. Сите навивачи треба да размислат за тоа, освен ако не сакаат завршат во затвор“, изјавил изворот за „Дејли стар“.

Тој нагласува дека на огодинешното Светско првенство има забрана за секс првпат и дека навивачите треба да бидат подготвени. Алкохолот во Катар не е строго забранет за навивачите на мундијалот, но нула толеранција за пијанство. Кога станува збор за опијати и дрога, на сторителите за кои ќе се утврди дека ги консумирале им се заканува смртна казна.


Ќе ви се допадне