17.01.2019

Две журки во една вечер во „Дион“

За Стара Нова година во „Дион“ две забави во иста вечер. Две тераси, дупла музика и дупло забава со „Куку Леле“ и Боби Павловски. Забавата на 13 јануари почнува...

Караоке со Ненад во „Сквер 21“

Стара нова година дочекајте ја со караоке журка со Ненад во „Сквер 21“. За добра забава ќе се погрижи и диџеј Боби. Влезот е бесплатен, со претходна резервација. Забавата...

На народно во ресторан „Фирма“

Саботна журка со Мац, Нино и Маца во ресторанот „Фирма“. Свирката почнува во 20:00 часот.

Иво и Сани ќе ве расположат во „Два елена“

Кафеанска музика, мезе, вино и сите песни што се пеат во добро расположение -вечерва Сани и Иво пеат во „Два елена“. Забавата е од 21 часот.

Сани и Иво ќе ве расположат во „Ла тана“

Кафеанска музика, мезе, вино и сите песни што се пеат во добро расположение -вечерва Сани и Иво пеат во „Ла тана“. Забавата е од 20 часот.

Божикна танцова забава во МКЦ

На втор ден Божик, танцовиот клуб „Денс“ организира „Божикна танцова забава“ во МКЦ клуб и ресторан од 21:30 часот. Влезот е слободен.

Опуштено во понеделник со Илија Манасков

Пријатна музика, опуштена атмосфера и вкусна храна вечерва во „Еквилибриум“. За свирката што почнува од 21 часот е задолжен Илија Манасков.

Божикен ручек и вечера во “Скопски Боеми”

Поминете го традиционалниот Божикен Ручек и вечера во празнична атмосфера и совршено вкусна храна во градска кафеана "Скопски Боеми". Менито ќе биде збогатено со традиционалната македонаска кујна препознатлива за овие...

Лумперајка со Стојне и Мојсо во кафана „Тарапана“

Од 21 часот афтерворк забава во кафаната „Тарапана“. Лумперајка со Стојне Николова и Бобан Мојсо.

Чалгии на Боемска улица

Во “Чардак“ на Боемска музика, чалгии, народно, староградско...за сите кои се уште не завршиле со славањето.

Stay connected

74,719FansLike
442FollowersFollow
554SubscribersSubscribe

Популарно

Две премиери во „Синеплекс“

Двојна премиера во „Синеплекс“: „Стакло“ со Брус Вилис и „Неспоиви“ со Никол Кидман. Филмот „Стакло“ е продолжение на филмот „Нескршлив“, а Брус Вилис се враќа...

На џез во Олд скул!

Денес со почеток од 21 часот на џез во кафе барот Олд Скул. Трајче Велков на труба, Зоран Костадиновски на гитара, Горан Ѓешовски на бас...

„Животот е прекрасен“ вечерва во МНТ

Претставата „Животот е прекрасен“ вечерва можете да ја погледнете во Македонски Народен театар. Во претставата во главните улоги настапуваат Никола Ристановски, Биљана Драгичевиќ Пројковска, Сашко Коцев,...