28.11.2021

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.

Сани ќе ве расположи во „Два елена“

Кафеанска музика, мезе, вино и сите песни што се пеат во добро расположение-вечерва Сани и Иво пеат во „Два елена“. Забавата е од 21 часот.

Журка со Џони во „Дион“

Драган Темелков - Џони од 21 часот ве забавува во „Дион“. Добра музика, вкусна храна и многу забава.

Хамбургер „Лажен цепелин“ во Рустикана

Во Рок кафана Рустикана денес има попуст на хамбургер. Целото бургер мени е со 20% попуст во текот на целиот ден, а за сите што не јадат месо го...

На народно со Сани и Иво во „Ла Тана“

Фолк пејачката Сани Гроздановска заедно со Иво ќе настапат вечерва во кафаната „Ла Тана“. Забавата со нив почнува во 20:00 часот.

На народно со Сани и Иво во Боними

Фолк пејачката Сани Гроздановска заедно со Иво ќе настапат вечерва во кафаната „Боними“. Забвата со  нив почнува во 20:45 часот и ќе пеат до еден часот по полноќ.

После работа на журка со Јоце Панов

Јоце Панов ќе пее на афтерворк забава во ресторанот „Де Гама“ во ТЦ. Бисер. Најголемите македонски и ју-хитови, народно и забавно за добра журка после работа. Забавата трае од 18:30...

Сани и Иво, народно секогаш пали

Вечерва во ресторанот „Ла Тана“, кафеанска забава со Сани и Иво. Сите кафеански песни, музика и вино...вторник е ден за опуштање на народно.

Лумперајка со Стојне и Мојсо во кафана „Тарапана“

Од 21 часот афтерворк забава во кафаната „Тарапана“. Лумперајка со Стојне Николова и Бобан Мојсо.

На народно со Сани и Иво

Фолк пејачката Сани Гроздановска заедно со Иво ќе настапат вечерва во кафеанта „Боними“. Забвата со  нив почнува во 20 часот и ќе пеат до полноќ .

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.