28.11.2021

Иво и Сани ќе ве расположат во „Два елена“

Кафеанска музика, мезе, вино и сите песни што се пеат во добро расположение -вечерва Сани и Иво пеат во „Два елена“. Забавата е од 21 часот.

Староградски Мелос ќе ве забавува во „Ла Тана“

Понеделник за убава храна и мелодија со Староградски Мелос во гостилница Ла Тана. Забавата почнува во 20:00 часот.

Тарик Филиповиќ на македонски вина во „Еквилибриум“

По вчерашната монодрама „Ќиро“, хрватскиот актер Тарик Филиповиќ забавата ја продолжи во ресторанот „Еквилибриум“, во населбата Аеродром. Во опуштена атмосфера и со добра музика и шведска маса, актерот уживаше...

Афтерворк забава на отворањето во Пастел

Од денеска ќе можете да уживате во вашите омилени лебови и пецива од брендот „Pastel” на нова локација. Веднаш до ресторанот „Pastel Wine & Dine”. Отворањето е од 17 часот. Попладневната...

Светски хитови во „Еквилибриум“

Даниел Данн од 21 часот пее во ресторанот „Еквилибриум“. Одлична забава, светски и македонски хитови и вкусна храна.

На народно со Сани и Иво во „Ла Тана“

Фолк пејачката Сани Гроздановска заедно со Иво ќе настапат вечерва во кафаната „Ла Тана“. Забавата со нив почнува во 20:00 часот.

Неделна програма на гостилница „КА“

Народна музика, вкусна храна и убава атмосфера во кафеаната „Ка“, секој ден со различен бенд.

Свирка во живо во „Еквилибриум“

Вечерва во ресторанот „Еквилибриум“ свирка во живо ќе има Тони Бланка. Свирката почнува во 21 часот.

„Бекјард“ слави роденден

Ресторанот „Бекјард“ на 3 февруари (недела) ќе го прослави третиот роденден. За забавата што почнува во 14 часот се задолжени диџеј Славе и диџеј Страјк.

Староградски звуци и вечер во „Ла тана“

Староградска музика во ресторанот „Ла Тана“, за сите кои сакаат малку да се опуштат во добра храна и народна музика.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.