28.11.2021

На добра свирка со Бобан Цаневски во Ла Тана

Неделен ручек со Бобан Цаневски. Уживајте во баладите на Џибони, Драгојевиќ, Чолиќ, во највкусна трпеза и прекрасен амбиент. Забавата почнува во 15:00 часот.

Жаре Бербер ветува одлична журка во „Дион“

Пејачот Жаре Бербер и неговиот Бенд 18+, по повод 8-ми март, ветуваат одлична и незаборавна забава во „Дион“. Журката почнува во 21 часот.

Иво и Сани ветуваат одлична забава во „Два Елена“

Вечерва незаборавна забава со кафеанска музика, вкусно мезе и вино. Песни што се пеат во добро расположение. Сани и Иво вечерва ветуваат незаборавна вечер во „Два елена“. Забавата е од...

Забава во Ла Тана со Тарантино Бенд

Луда журка со Тарантино Бенд, само во гостилница Ла Тана. Журката почнува во 20 часот.

Џез за 8 март со Џон Илија Апелгрин

Џез, блуз и пријатна атмосфера во „Портовино остерија и бар“ со музиката на Џон Илија Апелгрин. Поинакво искуство за денот на жената, велат организаторите. Забавата почнува во 21:30 часот.

Староградски мелос во „Ла тана“

Староградска музика со виолина и гитара во гостилницата „Ла тана“ за опуштање по работниот понеделник. Почеток во 20 часот.

Без предрасуди со Сузана во „Амбрела“

Втора сабота по ред... Оставете го вашиот мобилен телефон и таблет и уживајте заедно со семејството. Да доживуваме моменти за паметење, да споделиваме љубов и внимание. Дојдете и уживајте со безвремснка...

Две свирки во „Барбакан“

Забава после работа во петок со „Лејди блу бенд“ (17 часот) и журка со „Сешн селекшн“ во сабота (21 часот). Две свирки во живо во „Барбакан“, дополнети со одлична...

На аперитив со Даниел Данн

Денеска во 16 часот Пјаца Либета го организира првото „пјаца аперитиво“ со Даниел Данн и Александар Кипровски. Вкусна храна и пијалак и одлична музика за опуштање после работа. Со секој...

Недела со Староградски Мелос

Неделата е најубава со добро друштво, вкусна храна и Староградски Мелос. Вечерва со почеток во 20 часот.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.