22.03.2019

Три дена забава со музиката на Квин

Најголемиот “Квин риал трибјут“ бенд ќе одржи повеќечасовен концерт во клубот „Станица 26“ , на 21, 22 и 23 март со почеток во 20. часот. Бенд кој свири концерти низ...

„Хепи Бенд“ ветува незаборавна вечер во „Мистер Џек“

Највеселите момци од „Хепи Бенд“, вечерва ветуваат незаборавна журка во „Мистер Џек“. Забавата почнува во 21 часот.

Блуз најт со Џими и Сашо

Вечерва бендот In The Mood ветува незаборавна вечер во „Рустикана 2“. Забавата со Џими и Сашо почнува од 21 часот.  

Германскиот бенд „Camera“ на 1 април доаѓа во Скопје

Германскиот бенд Camera, на 1 април ќе настапи во Младинскиот културен центар. Берлинскиот бенд продолжува со својата интергалактичка авантура и работење на новиот албум, Emotional Detox. Билети во претпродажба по цена...

Диџеј Шурбе во “Цреша бар“

Вечерва во „Цреша бар“, забава за сите кои ужуваат во музиката на диџеј Шурбе .

Вратете се во младоста со музика на плочи

Со Скопски Грув повторно Винил Џубокс каде доаѓате, си избирате плоча и се наоѓате себеси. Тие ќе се погрижат за грамофон и ќе донесат винили од различни жанрови, но...

На журка во Епицентар

Вечерва во „Епицентар“ ќе има саботна журка на која музика ќе пуштаат Нино Наумов и Еми Ермилова. Влезот е 200 денари

Блуз вечер со Игор Џамбазов и Гуру Харе

Во „Пивница стар град“ вечерва блуз-свирка ќе одржат Гуру Харе и Игор Џамбазов. Забавата почнува во 21 часот.

Техно журка со Герд Јансон во „Сектор 909“

Еден од најбараните диџеи на електронската музичка сцена, Герд Јансон, вечерва првпат ќе настапи во „Сектор 909“. Локална поддршка се DJ UX & Soul Casе. Влезот чини 300 денари.

Петочен блуз со InThe Mood и Bend

Петочно блуз со InThe Mood, Сашо и Никола Џини и Bend, Гишо и Оли - Марко Василевски). Забавата почнува во 20 часот во „Колектив“.

Stay connected

74,973FansLike
443FollowersFollow
766SubscribersSubscribe

Популарно

„Кец на десетка“ вечерва во МНТ

Вечерва во Македонски народен театар ќе се одигра театарската претстава „Кец на десетка“. Во главните улоги настапуваат Александар Микиќ, Тања Кочовска, Нина Деан и Ивица Димитријевиќ. Претставата почнува во...

Андијана Кеш со Ани и Бока ветуваат одлична журка во „Боними“

Адријана Кеш, Ани и Бока вечерва од 20:30 часот ветуваат одлична атмосфера во ресторан „Боними“. Повелете на убава музика и вкусна храна.    

Шизење со Џими и Сашо во „Колектив“

Петочен блуз со In The Mood со Џими и Сашо и „Бенд“ со Горан Попоски и марко Василевски. Забавата почнува во 22 часот во „Колектив“.