28.11.2021

Рок-свирка со Тонал

Вечерва во „Џез ин кафе“, рок свирка со Тонал. Забавата почнува во 20:30 часот.

Неделно шизење, пеење и пиење во „Мистер Џек“

Неделно шизење, пеење и пиење во „Мистер Џек“ со Meto Di Flas.

Кафанска ноќ во клуб „Мистик“

Клубот „Мистик“ организира кафанска ноќ со Ангела Стевковска и Иво Далтон - народно, турбо-фолк и балкански хитови од полноќ.

Латино ритам на Бродот на среќата

Танцовиот клуб „Десри“ организираат латино журка на Бродот на среќата. Многу танц, забава, дружење со интересни луѓе во амбиент во кој сите се добредојдени. На забавата, што ќе биде од хуманитарен...

Македонски шлагери во „Јавна соба“

Петок вечер е за најпознатите македонски шлагери во „Јавна соба“. Потесетете се на старата железничка, на хотел Бристол, на стариот плоштад и на најдобрата лимонада во градот заедно со...

Вечерва се отвора новата тераса на „Опера бистро бар“

Вечерва во 21 часот „Опера бистро паб“ ја отвора новата тераса. Журката со диџеј Гокс е и почеток на новата зимска сезона. Резервирајте си ја вашата маса на време, уживајте...

Кршење јајца со чичко Владо во „Цреша“

Традиоционална забава со кршење вапсани јајца вечерва во „Цреша“. За журката со диско, фанк и техно музика е задолжен диџеј Владодлак, познат како чика Влада. Забавата почнува во 21.30.

Џез, фанк и соул со Четкар во „Станица 26“

Соул-џез-фанк концерт на Четкар во „Станица 26“ на 23 јануари. Првпат пред македонската публика популарниот-џез музичар ќе се претстави со десетчлен бенд! Со Четкар ќе свират Демир Кантуровски, Игор...

На зумба и латино на „Бродот на среќата“

Последната сабота од 2018 разиграјте се на латино и зумба музика на „Бродот на среќата“. За журката се задолжени диџеј Иван, танцвиот клуб „Дизајар“ и „Зумба бај Кате“. Многу танц,...

Целодневен диџеј сет во „Винил“

Новото диџејско дуо на македонската клупска сцена, Предраг Богданоски и Ивица Наумоски, познати како AgainstU денес ќе имаат целодневен диџеј сет во „Винил“. AgainstU во целост му се посветени на...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.