28.11.2021

На џез во Олд скул!

Денес со почеток од 21 часот на џез во кафе барот Олд Скул. Трајче Велков на труба, Зоран Костадиновски на гитара, Горан Ѓешовски на бас и Гоце Стевковски на тапани...

Економска журка со Панки во „Дион“

Студентскиот парламент заедно со студентите од Економскиот Факултет, доцентите и професорите вечер прават забава по повод 68 години на Економскиот Факултет-Скопје. За забавата ќе биде задолжен Панки. Пијалоци по студенсти...

На домашно пиво со „Епиграм“

Македонскиот бенд „Епиграм“ вечерва ќе ве забавува во „Пивница стар град“. Домашно пиво и музика во живо од 22 часот.

Хип-хоп журка во „Интермецо“

Ретро музика, најголемите светски аренби и хип-хоп хитови со диџеј Мац во „Интермецо приве“. Журката почнува во 22 часот и ќе трае до полноќ.

Македонски хитови и пиво со Даниел Данн

Даниел Данн ќе ве забавува и оваа сабота во „Пивница стар град“. Најдолемите светски и македонски хитови во живо, дополнети со вкусно македонско пиво. Журката почнува во 23 часот, а...

Џез ноќ во Бруклински

И овој месец, продолжуваме со live jam sessions!  Задолжени за убава атмосфера, вечерва се: Андреа Мирческа - контрабас, Давид Скерлевски - пијано, Трајче Илиевски - гитара, и Дамјан Грујо...

Журка со грчкиот диџеј Џорџ Цилипакос

Грчкиот диџеј Џорџ Цилипакос вечерва ќе има диџеј-сет во Brick Bar. Забавата почнува во 22 часот. Џорџ Цилипакос е еден од најпопуларните клубски диџеи во Грција.

На журка во Епицентар

Вечерва во познатиот клуб „Епицентар“ ќе има забава со диџеите Мартичи и Меги. За сите љубители на добрата музика, жрката е тука ...

Тони Зен во „Станица“

Четврток во Станица е интересна и успешна приказна на ноќнот живот во градот. Музички шетаме низ ери, школи,генерации, жанрови и стилови...Тони Зен ќе прави журка во Стануца 26 -

Забава во „Мистер Џек“

Шизење, пеење и пиење во „Мистер Џек“ со Sugar free band. Забавата почнува во 21 часот.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.