23.01.2022

Мистер Русос и Томас Њуман во „Сектор“

Вечерва во „Сектор 909“ за добра журка ќе се погрижат Мистер Русос и Томас Њуман. Забавата почнува во 23.30. Влезниците се 250 денари.

Скопје џез во „Олд скул“

Вечерва во „Олд Скул“ ќе ве забавуваат Трајче Велков - труба, Зоран Костадиновски - гитара, Горан Гешовски - бас и Славчо Коцев - тапани. Забавата почнува во 21:00 часот.

Журка со Магде и Црни

Магде и Црни денеска ќе ве забавуваат во „Гарсон“. Забавата е од 21:00 часот.

Ретро журка во „Олд скул“

Во „Олд скул кафе“ ретро хитови со диџеј Слански. Забавата почнува во 21 часот.

На кубанска дружба во Дебар Маало

Подиумот во Дебар Маало спремен, 08.04.2019, во 20:30ч, во  Паб 18, вечерва сите на Кубанско шизење

Андерфест во „Јавна соба“

Вечерва во „Јавна соба“ ќе се одржи фестивалот „Андерфест“, а во организација на „Саунд еџ“. Забавата почнува во 22.20.

Херзел и Балоски во „Епицентар“

Журка од полноќ до 5 наутро со Херзел и Балоски во „Епицентар“. Влезот е 200 денари.

Рок свирка со „Ареа“

Гостиварскиот рок-бенд „Ареа“ во „Пивница стар град“. Забавата почнува во 21 часот.

Журка со Тони Зен во „Станица“

Вечерва со почеток во 23 часот, незаборавна вечер со Тони Зен, Mawrteen и Boogieman. Забавата е вечер во „Станица 26“

Среда ден за забава во „Маракана“

Вечерва забавата и журката е во „Маракана“. Повелете на убава музика и многу пјачки. Одлична атмосфера ветуваат Bandix. Почетокот на лудата журка е во 23:30 часот

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.