10.05.2021

Свирка на Онија во Колектив Бар!

Условите се исполнети за одлична саботна игранка во самиот центар на Скопје! Журката со Онија започнува во 9:30 часот.

На селфи сликање во „Лофт“ со Маци

Вечерва во „Лофт“ од 23 часот журка со диџеј Маци. Претходно, од 20 до 23 часот бар концепт со коктели, вкусна храна, вино. Одличен поглед на Скопје, идеално за...

Свирки во живо, дополнети со диџеј сетови во „Лофт“

Барот и клуб „Лофт“ нуди интересна викенд програмата за овој четврток, петок и сабота (25 - 27 октомври). Вечерта почнува со свирка на бенд во живо, а завршува со...

Дуке Бојаџиев во Станица 26 промовира албум

Македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев, кој живее и работи во Њујорк вечерва (на 27 октомври)  во 23 часот ќе настапи во концертно издание за „Wine Expo" на Плоштад...

Грандмастер флеш вечерва во „Станица“

Вечерва во ноќниот клуб „Станица 26“ од 21 часот првпат во Скопје ќе настапи култниот музичар Грандмастер флеш, некогашниот фронтмен на хип-хоп бендот Grandmaster Flash and the Furious Five. Двочасовниот...

Ноќ за секси музика

Вечерва во „Каза Кубана“, забва за сите кои сакаат латино музика. Забвата почнува од 22 часот.

На блуз во Кино Карпош

Џими и Саше вечерва се во Кино Карпош, на забва со блуз. Понеделнички, уживејте во добарата музика

Журка со „Нокаут“ во „Станица“

На 27 март (среда) во „Станица 26“ концерт ќе одржи македонскиот бенд „Нокаут“. Момчите предводени од Пере ќе ги испеат своите најголеми хитови и ветуваат одлична журка. Влезот чини...

Среда ден за забава во „Маракана“

Вечерва забавата и журката е во „Маракана“. Повелете на убава музика и многу пјачки. Одлична атмосфера ветуваат Bandix. Почетокот на лудата журка е во 23:30 часот

На џез во „Бруклински“

Џез викендот во Брукллински почнува: вечерва е ФИЛИП ДИМИШКОВСКИ Трио со Марко Василевски и Виктор Филиповски во 21.30 сабота (05.01), исто време, уживаме во jazz&blues на IN THE MOOD.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.